Türkan Türk'ün Romanı "Müjgan" Kitapseverlerle Buluşuyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Türkan Türk'ün Romanı "Müjgan" Kitapseverlerle Buluşuyor
Haberin Tarihi: 30.3.2020 17:25:53 - Okunma Sayısı:16183 defa okundu.

Hemşehrimiz Adile Türkan Türk'ün kaleme aldığı Müjgan (Eğirdir'de Bir Aşk Hikayesi) adlı roman okuyucularıyla buluşuyor.

                TÜRKAN TÜRK'ÜN ROMANI "MÜJGAN" KİTAPSEVERLERLE BULUŞUYOR

                Hemşehrimiz Adile Türkan Türk'ün kaleme aldığı Müjgan (Eğirdir'de Bir Aşk Hikayesi) adlı roman okuyucularıyla buluşuyor.

                Çocukluğunda duydukları ile hayallerini harmanlayıp, romanın kahramanı Müjgan'ın yaşadığı duygusal aşk hikayesini kaleme alan Yazar Adile Türkan Türk, aynı zamanda 1950'li yılların Eğirdir'ini de güzel ve akıcı bir dille anlatıyor. Kitabı okurken o yıllara gidecek, Müjgan'ın duygusal hikayesinde Eğirdir sokaklarında tarihi yaşayacaksınız.

                Yazdığı romanın kitap haline gelmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Türkan Türk, kitabın satışından elde edilecek gelirin, üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi genç kızlarımız için kullanılacağını bildirdi. 

                Müjgan (Eğirdir'de Bir Aşk Hikayesi) isimli roman ilçemizde Uysal Kırtasiye'de satışa sunuluyor. Kitabın yazarı Adile Türkan Türk ile tanışmak isteyen kitapseverler de  kendisini Nis Otel'de ziyaret ederek kitaplarını imzalatabilecekler.

                Basımı tamamlanan kitabını imzalayıp Gazetemiz sahibi Abdullah Sinan'a ve Yazı İşleri Müdürümüz Nilgün Sinan'a hediye eden hemşehrimiz Adile Türkan Türk'ü kutluyor, ayrıca teşekkür ediyoruz.

                Adile Türkan Türk, kendisini şöyle anlatıyor:

                "Kütükte 12 Mart 1944 yazılı. Doğruluğuyla ilgili garanti veremem.

                İlk Okulu Eğirdir Zafer İlk Okulunda bitirdim. Sonra çok severek gittiğim ve yavaş yavaş kendimi bulmaya başladığım Yazla'daki Eğirdir Orta okulu. Sonra o zamanlar için bana çok uzak gelen Bursa Kız Lisesi. Orada yatılı "leylî meccanî"ydim, üç sene... Sonra mecburi bir seçimle İngilizce Türkçe öğretmeni yetiştiren İstanbul Çapa Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümüne kaydoldum. Orada çok değerli Hocalarımı tanıdım. Orhan Şaik Gökyay, Baha Dürder gibi. Orhan hocam beni yazma ya teşvik eden ilk büyüğümdür.  1966'da okulu bitirdim ve Mardin Nusaybin'e tayin oldum.

                1968 senesinde evlenip Almanya'ya göç ettim. İkisi de hukukçu olan iki kızım ve 4 torunum var. 1996 senesinde yalnızlığı tercih edip eşimden ayrıldım. Almanya'da alman okullarında Türkçe, İngilizce ve daha sonra Almancayı öğrenip ve imtihanla hak kazanıp Alman Okullarında Almanca dersleri verdim.

                2000 yılında emekli olup Türkiye'ye döndüm. 2015 senesi Ekim ayına kadar Ayvalık Cunda'da yaşadım. Kan kanserine yakalandım ve Almanya'ya döndüm.

                2020 itibariyle Eğirdir’de Eskiciler konağında (Nis Otel) hayatımı idame ettiriyorum."

Bu Haberi PaylaşYorum Yap