Milletvekili Cesur, Yerel Basının Sorunlarını Meclise Taşıdı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Milletvekili Cesur, Yerel Basının Sorunlarını Meclise Taşıdı
Haberin Tarihi: 4.5.2020 10:19:10 - Okunma Sayısı:2119 defa okundu.

“Kan Ağlayan Yerel Basına, İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur Sahip Çıktı”

Milletvekili Cesur, Yerel Basının Sorunlarını Meclise Taşıdı

“Kan Ağlayan Yerel Basına, İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur Sahip Çıktı”

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a bu defa da basın kuruluşlarının sorunlarını iletti ve çözüm istedi!

 

BİR ÜLKENİN ÖZGÜR BASINI YOKSA; ORADA DEMOKRASİDEN SÖZ EDİLEMEZ!.

 

Aylin Cesur, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verdiği soru önergesinde, Koronavirüs pandemisi sonrasında, mali yönden zaten iyi durumda olmayan yerel medya, basın kuruluşları ve basın emekçilerinin büyük darbe aldığını,  Anadolu basını diye tabir ettiğimiz yerel ve bölgesel gazetelerin ve aynı zamanda seçim bölgesi Isparta’da faaliyet gösteren yerel medyanın şartları daha da ağırlaştığına dikkat çekti.

 

En büyük finansman kaynağı olan resmi ilanların verilemediğine dikkat çeken Cesur, Kamu kurumlarının ihale yapamadığını, ilan veremediği için bu kanalın da durduğunu yerel medya organlarının gitgide ağırlaşan koşullara dayanmaya çalıştığını ifade etti. İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, tıpkı sağlık çalışanları gibi her koşulda meşakkatle görev yapan gazeteci ve medya çalışanlarının ücretlerini alamaz hale geldiklerini ve devletin sorun giderme mekanizmasının çalışmasının gereğine değindi. Devletin basın ve haber alma hürriyetlerini sağlayacak tedbirleri almakla yükümlü olduğunun anayasamızda yer aldığına dikkat çeken İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un 10 maddelik soruları da içeren önergesi şöyle yer aldı:

 

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap