Milletvekili Aylin Cesur Engelli Haftasında Engellilerin Elini Tuttu

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Milletvekili Aylin Cesur Engelli Haftasında Engellilerin Elini Tuttu
Haberin Tarihi: 14.5.2020 16:07:08 - Okunma Sayısı:3241 defa okundu.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Engelliler Haftası’nda engelli bireylere sahip çıktı ve sorunlarını Meclise taşıdı.

MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR ENGELLİ HAFTASINDA ENGELLİLERİN ELİNİ TUTTU

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, her kesimden insanın sorunlarını dile getirmesiyle dikkat çekiyor. Son dönemde damgasını vurduğu önergeleri ile sadece Isparta’nın değil, tüm Türkiye yerel basınında ismi geçen Dr. Aylin Cesur; bu defa da Engelliler Haftası’nda engelli bireylere sahip çıktı ve sorunlarını Meclise taşıdı. Hem öğretmenlerin, hem sağlıkçıların sorunlarını ele alan Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a iki ayrı önerge ile sorunları dile getirdi; sorularla beklentileri iletti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya; Kamuda engelli personeli istihdamının %3 olduğunu; engelli sağlıkçılara yaklaşık 3 yıldır EKPSS de kadro verilmediğini belirten Cesur. “Engelli sağlıkçılar olarak atanıp kendi mesleğini yapmak için beklemektedirler” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a iletilmek üzere verdiği soru önergesinde ise; Engelli öğretmenlerinin kontenjanlarının artırılması yönünde herhangi bir çalışmanız var mıdır diyen Cesur; Kamu kurumlarında %3 oranında engelli personel çalıştırma zorunluğuna uyulmakta olup olmadığını, 2020 yılı içerisinde atama yapılması planlanmakta olup olmadığını sorarak; 1 yıl evvel kendisinin engelli kotasının yüzde 5’e çıkarılması konusundaki teklifini de hatırlattı.

Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yönettiği 2 önergesi:

 

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap