Isparta Birinci Oldu

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta Birinci Oldu
Haberin Tarihi: 17.6.2020 13:41:05 - Okunma Sayısı:14848 defa okundu.

Isparta, Türkiye Kültür Portalı'nda Mayıs ayında en çok ziyaret edilen şehirler arasında birinci oldu.

ISPARTA BİRİNCİ OLDU

Isparta, Türkiye Kültür Portalı'nda Mayıs ayında en çok ziyaret edilen şehirler arasında birinci oldu. Türkiye'nin tüm illerine ait verilerin yer aldığı portala giren yerli ve yabancı ziyaretçiler, gezilecek yerler, konaklanacak oteller, tadılacak lezzetler, turizm aktiviteleri ve seyahat hatırası ürünlerine ilişkin detaylı bilgi edinebiliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2015 yılında hayata geçirilen ve ülkemizin Türk dili ve edebiyatından halk kültürüne, Türk süsleme sanatlarından arkeolojik mirasa, coğrafi işaretli ürünlerden geleneksel mutfağa, tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini dünyaya duyuran Türkiye Kültür Portalı, Mayıs ayında da yükselişini sürdürdü.

Türkiye’nin gül bahçesi Isparta, Davraz Kayak Merkezi, Eğirdir Gölü, milli parkları, lavantası, kiraz çiçeği, elması ve tarihi, doğal güzellikleriyle 12 aya yayılan ziyaretçi sayısı her geçen gün artırıyor. Isparta’nın Kültür Portalı’ndaki sayfa görüntülenme sayısı Mayıs 2020’de, önceki yılın aynı ayına göre yüzde 22,40 artış gösterdi ve 720.529 oldu. Aynı zamanda görüntülenen sayfa sayısı da önceki yılın aynı ayına göre yüzde 40’tan fazla artış gösterdi ve 1,3 milyona yaklaştı.

Kültür Portalı’ndaki Isparta sayfası Mayıs ayında yaklaşık 505 bin ziyaret alarak 1’inci oldu. Kültür Portalı’nda en çok ziyaret alan ilk 5 il;  Isparta, Gaziantep, Antalya, Ankara, Bursa olurken  en çok sayfa görüntülemesi alan ilk 5 il ise;  Batman, Gaziantep, Isparta, Antalya, Ankara oldu.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap