İYİ Partili Cesur: Avukatlarına Dokunmaya Kalktığınız Demokrasiyi Öldürürsünüz

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,İYİ Partili Cesur: Avukatlarına Dokunmaya Kalktığınız Demokrasiyi Öldürürsünüz
Haberin Tarihi: 4.7.2020 10:52:04 - Okunma Sayısı:4118 defa okundu.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur,  “çoklu baro” teklifi görüşmelerine katılmak için Meclis kapısında nöbet tutan baro başkanlarına destek verdi.

İYİ Partili Cesur: Avukatlarına Dokunmaya Kalktığınız Demokrasiyi Öldürürsünüz

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur,  “çoklu baro” teklifi görüşmelerine katılmak için Meclis kapısında nöbet tutan baro başkanlarına destek verdi. Cesur, "Avukatlara dokunmaya kalktığınız zaman ülkenin atardamarlardan birini kesersiniz ve demokrasiyi öldürürsünüz" dedi. 

Baro başkanlarının Çankaya kapısında gece boyunca tuttukları nöbete destek veren Cesur, Amasya, Düzce ve Trabzon baro başkanları ile bir araya gelerek bir açıklama yaptı.

Çoklu baro teklifi ile demokrasinin ve hukukun katledildiğini, teklifin anayasaya aykırı olduğunu savunan Cesur, "80 baronun 78 tanesi eğer ses çıkarıyorsa buna sese kulak vermek lazım" dedi.

Mücadeleye devam edeceklerine vurgu yapan Cesur, şunları söyledi:

"Hukuka ve demokrasiye büyük bir müdahale var. Hukuk herkese lazım. En çok bugün bunu katledenlere lazım. Yarın bu günleri ‘Keşke yapmasaydık’ diye arayacak olanlar onlar. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Milletin iradesinin üstüne çıkamayacaklarını görecekler. Bu ülkenin avukatlarına dokunmaya kalktığınız zaman atardamarlardan birini kesersiniz ve demokrasiyi öldürürsünüz. Demokrasiyi öldürürseniz yarınlara hiçbir şeyiniz kalmaz. Yarın PKK kendi barosunu kurduğu zaman ne yapacaksınız?

Baroların bölünmesine yeltenildiği bu durum tamamen anayasanın ikinci, üçüncü, on birinci maddesine aykırı. 80 baronun 78 tanesi eğer ses çıkarıyorsa buna sese kulak vermek lazım. 51 sene önce kurulmuş barolar birliği bu kadar darbeler, ara rejimler olmuş hiçbirinde barolar birliğine dokunulmamış."

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap