Ispartaspor’ a Cesur Destek

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Ispartaspor’ a Cesur Destek
Haberin Tarihi: 11.7.2020 09:37:25 - Okunma Sayısı:3106 defa okundu.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, "Ispartaspor’a yapılan haksızlık giderilmelidir" dedi.

Ispartaspor’a Cesur Destek

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, "Ispartaspor’a yapılan haksızlık giderilmelidir" dedi.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur şöyle dedi:

“Kısaca BAL diye adlandırılan Bölgesel Amatör Lig 7. Grupta lider Kestelspor’un sadece 1 puan gerisinde iken, COVİD-19 salgını nedeniyle durdurulan liglerin kaldığı şekilde tescil edilmesiyle Isparta 32 sporumuza büyük bir haksızlık yapılmıştır.  Ligin tamamlanmaması , bitmeden yok sayılmasıyla koca bir sezonun emekleri heba olmuş, vicdanlar yaralanmıştır. Oysa üst liglerin oynanmasına müsaade edilmiştir. Ligler durdurulduğunda süper ligde Trabzonspor lider, Başakşehir ikinci sıradaydı. Şu an Başakşehir 4 puan farkla önde. Isparta 32 spora bu hakkı tanımamak hak, hukuk, adalet kavramlarından tamamiyle uzak, ben yaptım oldu mantığı ile verilmiş bir karardır. Kabul edilmesi mümkün değildir. Oysa ilk 2 veya 3. sıradaki tüm takımlar bir üst lige alınabilir veya bu takımlar seyircisiz olarak play-off maçı oynayabilirdi.

Federasyon bu haksızlığı gidermelidir. Sayın Nihat Özdemir’i arayarak, Isparta’nın damadı olarak ama diğer haksızlığa uğramış takımları da sayarak bu haksızlığın giderilmesi gerektiğini az evvel ilettim. Tüm Isparta Milletvekillerini de benimle beraber takımımıza yapılan bu haksızlığın giderilmesi için beraber çalışmaya davet ediyorum.

Maçların durdurulduğu andan sonra yapılamayan maçlar yapılsaydı ve o maçların tümünü kazanırsa 1. olma ihtimali olan tüm takımları çıkarmaları gerekir ki haksızlık olmasın. Geçen sene de 11 tane birinci takımdan 2 tanesi alınmamış idi. 9 takım alındı, bu sene madem 11 takım alınabildi o zaman geçen sene alınmayan Bucak Belediyesi Oğuzhanspor ve Konya Akşehirspor’a haksızlık yapılmıştı. BAL ligi üvey evlat mıdır ki sürekli haksızlık yapılmaktadır” dedi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap