Vali Seymenoğlu’ndan Eğirdir Atatürk İlkokulu’na Habersiz Denetim…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Vali Seymenoğlu’ndan Eğirdir Atatürk İlkokulu’na Habersiz Denetim…
Haberin Tarihi: 25.9.2020 12:19:52 - Okunma Sayısı:8226 defa okundu.

Vali Seymenoğlu okul idarecilerinden öğrenci ve öğretmen sağlığı için belirlenen tüm kurallara harfiyen uyulması talimatı verdi.

Vali Seymenoğlu’ndan Eğirdir Atatürk İlkokulu’na Habersiz Denetim…

2020-2021 eğitim-öğretim yılının okulların anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencilerine kapılarını açmasının ardından denetimlerine tüm hızıyla devan eden Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Eğirdir Atatürk İlkokulu’na habersiz denetim gerçekleştirdi. 

  Okulda araç gereç, temizlik ve sosyal mesafe kuralları konularında denetimlerde bulunan Vali Seymenoğlu, okul idarecilerinden öğrenci ve öğretmen sağlığı için belirlenen tüm kurallara harfiyen uyulması talimatı verdi.

  Okulların anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencilerine kapılarını açmasının ardından yüz yüze uyum eğitimleri 21-25 Eylül haftasında bir gün olarak devam ediyor. Okullar açılmadan önce Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu önerileri ve Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim kurallarında belirtilen esaslara göre araç gereç, sosyal mesafe ve temizlik şartlarına uygun hale getirildi.

  Yüz yüze uyum eğitimlerinin başlamasının ardından Vali Seymenoğlu da hem minik öğrencilerin sevincine ortak oluyor hem de okullardaki kontrollü sosyal hayat ve uyum eğitimi konularında denetimlerde bulunuyor.

  Bu kapsamda Vali Ömer Seymenoğlu, Eğirdir Atatürk İlkokulu’nda habersiz bir denetim gerçekleştirdi. Okulda araç gereç, temizlik ve sosyal mesafe kuralları konularında denetimlerde bulunan Vali Seymenoğlu okul idarecilerinden öğrenci ve öğretmen sağlığı için belirlenen tüm kurallara harfiyen uyulması talimatı verdi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap