Yeşil Bayrak” Atatürk Okulunda Dalgalanıyor…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Yeşil Bayrak” Atatürk Okulunda Dalgalanıyor…
Haberin Tarihi: 15.10.2020 11:19:01 - Okunma Sayısı:4866 defa okundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu,Yeşil Bayrağı Okul Müdüresi Müyesser Kuş'a teslim etti.

Yeşil Bayrak” Atatürk Okulunda Dalgalanıyor…

2018 yılından bu yana Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) bünyesinde yürütülen Eko-Okullar programına dahil olan Eğirdir Atatürk İlkokuluna “Yeşil Bayrak” ödülü verildi.

Eğirdir Atatürk İlkokulu Eko-Okul Programı kapsamında yürüttüğü geri dönüşüm projesini Yeşil Bayrak ile taçlandırdı. Atatürk ilkokulu Yeşil Bayrak ile Eğirdir’de ödüllendirilen tek okul oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu,Yeşil Bayrağı Okul Müdüresi Müyesser Kuş'a teslim etti.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Müyesser Kuş şunları ifade etti:

“Okulumuz 12 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) bünyesinde yürütülen Eko-Okullar Programına Okul Müdürü Yalçın Bozoğlu öncülüğünde Müdür Yardımcısı Müyesser Kuş ve Sınıf Öğretmeni Meral Çingir koordinatörlüğünde dahil oldu. 12 Ekim 2018 tarihinden bu güne kadar geri dönüşüm konusunda çalışmalarını yürüttü. Bu kapsamda Eğirdir Belediyesi ve ASL Geri Dönüşüm firması ile koordineli çalışmalar yürüterek Doğal Çevre olma yolunda öğrenci ve velilerimize koordinatör öğretmenlerimiz ve eko tim tarafından bilinçlendirici faaliyetler planlandı. Yapılan bütün çalışmalar dönem raporları ile TÜRÇEV’e sunuldu. Yapılan çalışmaları olumlu bulundu ve okulumuza “Yeşil Bayrak” verilerek Çevreci Okul olduğumuzu tescilledi.

Eğirdir’de Yeşil Bayrak alan ilk ve tek okul olmanın sevincini yaşadıklarını belirten Kuş, “Eko-Okullar Programı yıllık çerçeve planı faaliyetlerini yürütme sürecinde bizlere sürekli olarak destek veren Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu’na, Eğirdir Belediyesi Çevre Mühendisi Pınar Kesiktaş ve Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, Eğirdir’in Yeşil bayrak ile ödüllendirilen tek okulu olan Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Müyesser Kuş’a bayrağı teslim etti.

Emel TURAN KARTAL

Bu Haberi PaylaşYorum Yap