50 KİŞİ İŞE ALINACAK

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,50 KİŞİ İŞE ALINACAK
Haberin Tarihi: 27.11.2020 11:06:40 - Okunma Sayısı:1568 defa okundu.

Isparta İş Kur ile Isparta İl Özel İdaresi işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında çalıştırılmak üzere Çevre Temizliği, Kamusal Alt Yapının Yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park Düzenlemeleri Yapacak 50 kişi 6 ay süreli olarak işe alınacak.

50 KİŞİ İŞE ALINACAK

Isparta İş Kur ile Isparta İl Özel İdaresi işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında çalıştırılmak üzere Çevre Temizliği, Kamusal Alt Yapının Yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park Düzenlemeleri Yapacak 50 kişi 6 ay süreli olarak işe alınacak.

Konu ile ilgili olarak İş Kur İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Isparta İş Kur İl Müdürlüğü ile Isparta İl Özel İdaresi işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında, 50 kişilik 6 ay süreli, çalıştırılmak üzere Çevre Temizliği, Kamusal Alt Yapının Yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park Düzenlemeleri Yapılması konulu program düzenlenecek.

 

Programa katılmak isteyen kişilerin,  Covid-19 salgını nedeniyle İl Müdürlüğüne gelmeden, katılımcı başvuru tarihleri arasında www.iskur.gov.tr e-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.

 

Program Portal Numarası 

297810

Katılımcı Başvuru Tarihleri

30 Kasım – 04 Aralık 2020

Liste/Mülakat Tarihi- Saati

09 Aralık 2020 –      09:30 – 17:30

Liste Mülakat Yeri

Isparta İl Özel İdaresi Toplantı Salonu

Başvuru Yapılabilecek Yerler

Isparta Merkez ve Merkeze bağlı Köyler,  Eğirdir’e bağlı Bademli köyünde ikamet edenler başvuru yapabilir.  

Program Başlama – Bitiş Tarihi

16 Aralık 2020 – 14 Haziran 2021

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

 

  1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

 

  1. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

 

  1. Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

 

  1. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap