19:10:00 Santek Yapı Dekorasyon Mobilya Fuarı 18 Mayısta Gökkubbe’de Açılıyor 18:48:18 Atadan Toruna, Goncadan Kokuya: Gül Çocuk 14:51:16 EĞİRDİR’DE GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI 10:13:36 Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim Programı  Ispartalı Öğretmen Ve İdarecilerle Buluşuyor 09:54:05 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTAP KRİTİĞİ…(6. Bölüm-3) 09:42:09 Terörizmle Mücadele Eğitim Ve Tatbikat Mrk.K.Lığı  Temizlik Malzemesi Satın Alacak 09:35:14 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Uluborlu'da Depolu Mesken İcradan Satılık 09:29:04 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü Audi Marka A8 "A8 Quattro Tıptroniclong Tipli Araç İcradan Satılık 16:18:53 TEŞEKKÜRLER DULUPÇU HOCAM 14:30:10 EĞİRDİR TRAFİĞİ MECLİSTE MASAYA YATIRILDI 11:30:40 Isparta Belediyesi Sıfır Atık Projesi Kapsamında 1.Sınıf Atık Getirme Merkezinin İnşaatını Tamamladı 11:24:31 Isparta Belediyeden Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti 11:13:20 Eğirdir Gölünden Kaçak Avlanan 6 Şahsa 35 Bin 86 Lira Ceza Kesildi 10:25:52 EĞİRDİR’DE GENÇLİK HAFTASI KUTLANACAK 09:50:41 Şarkikaraağaç İcra Dairesi Müdürlüğünce Şarkikaraağaç'ta 1.072 M² Tarla İcradan Satılık 09:44:38 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Şarkikaraağaç'ta 3.825 M² Tarla Mahkemeden Satılık (Çoklu Satış) 09:38:58 Isparta 2. (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Merkez'de 96 M² Hisseli Arsa Mahkemeden Satılık (Çoklu Satış) 17:48:38 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTAP KRİTİĞİ…(6. Bölüm-2) 17:37:06 Limnolojik Etüt Ve Avlanılabilir Stok Tespiti Eğitimi Tamamlandı 16:39:26 Belediye Babamıza Geliyoruz Her Türlü Sorunumuzu Çözüyoruz

"YOL GÖSTEREN ŞEHİR: YALVAÇ KENT ARAŞTIRMALARI" KİTABININ İKİNCİSİ YAYIMLANDI

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,"YOL GÖSTEREN ŞEHİR: YALVAÇ KENT ARAŞTIRMALARI" KİTABININ İKİNCİSİ YAYIMLANDI
Haberin Tarihi: 7.1.2022 15:17:31 - Okunma Sayısı:401 defa okundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu öncülüğünde, Doç.Dr. Ahmet Akgül’ün editörlüğünde ve çok sayıda değerli akademisyenimiz tarafından hazırlanan “YOL GÖSTEREN ŞEHİR: YALVAÇ KENT ARAŞTIRMALARI” kitabının ikincisi yayımlandı.

"YOL GÖSTEREN ŞEHİR: YALVAÇ KENT ARAŞTIRMALARI" KİTABININ İKİNCİSİ YAYIMLANDI

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu öncülüğünde, Doç.Dr. Ahmet Akgül’ün editörlüğünde ve çok sayıda değerli akademisyenimiz tarafından hazırlanan “YOL GÖSTEREN ŞEHİR: YALVAÇ KENT ARAŞTIRMALARI” kitabının ikincisi yayımlandı.

Çizgi Kitabevi’nden yayımlanan ve şehrimizin kültürüne önemli bir katkı sunan bu kitapta akademisyenler tarafından Yalvaç üzerine hazırlanan çok değerli 15 bilimsel çalışma bulunuyor.

Yalvaç Ziraat Odası, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası ile Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından desteklenen kitabın editörü ISUBÜ Yalvaç MYO öğretim elemanı Doç.Dr. Ahmet Akgül, kitapla ilgili şu bilgiyi verdi:

“Yalvaç, adının anlamına yakışır şekilde, bin yıllar boyunca “yol gösteren” ve çevresine katkı veren mümtaz bir yerleşim yeri olmuştur. Şehir hakkındaki bilimsel araştırmaları kayıt altına almak amacıyla hazırladığımız Yalvaç Kent Araştırmaları kitabı, ihtiva ettiği 19 bölümle 2020 yılında Çizgi Kitabevi tarafından okuyucularıyla buluşturulmuştu. İlgililerden, birçok kurum ve araştırmacıdan gelen talepler üzerine çalışmanın devamını getirme ihtiyacı doğdu ve elinizdeki kitap bu sayede ortaya çıktı. Her iki kitabın da maksadı, Yalvaç hakkında düşünen ve üreten kıymetli araştırmacıların bizimle paylaştıkları birikimlerini bir araya getirerek kentin merak edilen değerleri hakkında okuyucuyu bilgi ve kanaat sahibi etmektir.

Birinci kitabın hazırlanması fikrini ortaya atarak bu serinin başlamasının bir bakıma fikir babası olan sevgili çalışma arkadaşım Dr. Bülent Özgül’e ikinci kitabın basılmasındaki gayretleri için de ayrıca teşekkür ederim.

Yine Yalvaç Meslek Yüksekokulu müdiresi Dr. Mualla Birgül Huban ile müdür yardımcıları Öğr.Gör. Halit Toptaş ve Öğr.Gör. Mehmet Yılmazer’e her zaman hissettirdikleri destekleri için minnettarım.

Yılların birikimine dayanan nitelikle çalışmalarıyla bu kitabı meydana getiren akademisyenler Kemal Göde, Emine Kayhan, Hakan Acar, Halil Altay Göde, Hatice Sarı Gök, İpek Ünal, Elif Kengeralan Göksu, Burçak Oto, Seda Şimşek Tolacı, Nezih Tatlıcan, Zehra Albay, Bedia Şimşek, Derya Balcı, Bektaş Kadakoğlu, Fatma Handan Giray, Vuslat Salalı, Şaban İnam, Nalan Damla Yılmaz Usta ve Seda Tözüm Akgül’e kalbi şükranlarımı sunarım.

Kitabın baskı giderlerine katkıları için kentimizin güzide kurumları olan Yalvaç Ziraat Odası’na ve değerli başkanı Ali Sarıpınar ile yönetim kurulu üyelerine, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’na ve değerli başkanı Yalçın Kurucu ile yönetim kurulu üyelerine, Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne ve değerli başkanı Sürmeli Yağcı ile yönetim kurulu üyelerine hassaten teşekkür ederim.”

ISUBÜ Yalvaç Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Mualla Birgül Huban da, okul olarak eğitim görevlerinin yanı sıra araştırma ve yayın işlevlerini de yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Değerli akademisyenlerimiz tarafından hazırlanan iki kitap da hem Yalvaç için hem de bilim dünyası için önemli bir katkı oluşturmuştur. Bu iki kitabın bilim kuruluşlarının yanında işletmeler ve kurumlar için yol göstereceğine inanıyoruz. Bu yeni kitabın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Hem bu kitabın hem de ilk kitabın Çizgi Kitabevi’nden, www.cizgikitabevi.com adresinden ve kitap satış sitelerinden temin edilebileceği kaydedildi. Biz de Yalvaç Meslek Yüksekokulumuzu ve değerli hocalarımızı kutluyor; eserin yayımlanmasına destek veren Yalvaç Ziraat Odası, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası ve Yalvaç ESKKK yöneticilerine de şehrimiz adına teşekkür ediyoruz.

Kitaba aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

 

https://www.kitapyurdu.com/kitap/yol-gosteren-sehir-yalvac/604347.html

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap