YEKSAV'IN PİŞİ GÜNÜ'NDE "BİRLİK VE BERABERLİK" COŞKUSU

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,YEKSAV'IN PİŞİ GÜNÜ'NDE "BİRLİK VE BERABERLİK" COŞKUSU
Haberin Tarihi: 21.7.2018 17:39:18 - Okunma Sayısı:53406 defa okundu.

Milletvekili Recep Özel: "Akpınar Yolu, Bizim Ayıbımızdır!...

Milletvekili Recep Özel'den Eğirdir'e Müjdeli Haberler...

Eğirdir Yeşilada Eğitim, Kültür, Sağlık Vakfı (YEKSAV) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Pişi ve İkram Günü"nün 22'ncisi, bugün Eğirdir Yeşilada'da gerçekleştirildi.

                Yeşilada Camiinde saat 12.00'de Hatim Duası ve Mevlid-i Şerif okunması ile başlayan etkinlik, saat 14.00'den itibaren Pazarcık Meydanında katılımcılara pişi, pilav ve helva ikramı ile devam etti.

                YEKSAV'ın "Pişi ve İkram Günü" etkinliğine; Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Kaymakam Abdullah Akdaş, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin, Anayasa Mahkemesi eski üyesi Sacit Adalı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar, hemşehrilerimiz ve bu etkinlik için gelen taşradan gelen Yeşilada'lı hemşehrilerimiz katıldı.

                Pişi ve ikram gününde ilk konuşmayı yapan YEKSAV Başkanı Ethem Güleryüz şunları söyledi: "1997 yılından bugüne 22 yıldır YEKSAV olarak devam ettirdiğimiz geleneksel birlik ve beraberlik günümüze, "Pişi Günü"müze hoşgeldiniz.

                Programımız Yeşilada Camiinde öğlen namazını müteakip Hatim Duası ve Mevlid-i Şerif ile başlamış ve burada devam etmektedir.

Bu yıl da Vakfımızın öncülüğünde siz değerli hemşehrilerimizin desteği ile Yeşiladalı ihtiyaç sahibi veya sağlık sorunu olan kişilere yardımcı olmaya çalıştık.

Bununla birlikte ülkemiz için geleceğimiz için gençlerimizin eğitimine destek vermek bizleri ayrıca onurlandırmaktadır. Eğitim burslarımızla okullarını bitirip, yüksek lisans yapan, meslek sahibi olmuş gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bu gençler aydınlık geleceğimize işaret etmektedirler.

                Değerli Hemşehrilerimiz; bugün burada yapılan ikramlarımızın masraflarını üstlenen hemşehrimize de hepimiz adına teşekkür ederim. Rabbim ikramlarını kabul eylesin. Bu aileden ve cümlemizden ahirete göçmüş tüm hemşehrilerimize Allah'tan Rahmet diliyorum, mekanları Cennet olsun.

                Ayrıca vatanımızın selameti için canlarını feda eden tüm Şehitlerimize de Allah'tan Rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Memleketimiz ve tüm dünya Müslümanları için birlik ve beraberlik temenni ediyorum.

                Daha nice güzel günlerde bir arada bir olmak duasıyla sizleri saygıyla muhabbetle selamlıyorum."

                Anayasa Mahkemesi eski üyesi hemşehrimiz Prof. Dr. Sacit Adalı ve Yeşilada'da uzun yıllar yaşayan Cengiz Çoban'ın konuşmalarından sonra bir konuşma yapan Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş ise özetle şunları söyledi:

                “Bu güzel ortamda, böyle güzel bir etkinlikle sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.  Yeşilada Vakfımızın birçok çalışmasını biliyoruz. Bu çalışmalardan en güzeli de bugün yaptıkları Pişi Günü. Bugün öğle namazından önce Mevlid-i Şerif okundu. Allah kabul etsin.

                Biz bu birlikteliğimizi Eğirdir’de, Yeşilada’da oluşturamazsak bu birlik ve beraberlik ruhunu gösteremezsek, Türkiye’nin hiçbir yerinde gösteremeyiz. Çünkü Eğirdir halkı, o kadar kadirşinas, o kadar çalışkan bir halk. Allah bu ilçeyi özenerek yaratmış. Artık insan elinin de değmesi lazım. Yeşilada’nın, Canada’nın, Eğirdir’in, sahillerimizin güzelleşmesi için sayın vekillerimizle, yerel yönetimlerimizle birlikte daha güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.

YEKSAV’ın bu etkinliğini devam ettirmelerini diliyorum. Bu yıl 22’ncisi düzenlenmiş, daha da ileriyi gitmesini temenni ediyorum.”

                MİLLETVEKİLİ RECEP ÖZEL:

                "AKPINAR YOLU BİZİM AYIBIMIZDIR!..."

                YEKSAV'ın, Pişi ve İkram Günü'ne katılan Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Eğirdir'e yeterince hizmet yapılmadığını, Eğirdir'in en gözde yerlerinden AKPINAR Köyü yolunun hala asfaltlanamamasının üzücü olduğunu dile getirdi ve "bu bizim ayıbımızdır..." ifadelerini kullandı.

                Konuşmalarında Eğirdir'e önemli müjdeler veren Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel şunları söyledi:

                “…YEKSAV’ın düzenlemiş olduğu Pişi Günlerine görevde olduğumuz sürece katıldık. Bu sene de rabbim 4’ncü kez milletvekili olmamı nasip etti ve bu programa da katılmayı nasip etti.

                Eğirdir denince akla; Göl geliyor, güzellikler geliyor. Ama içimizde bir sızı, bir eksiklik var. Eğirdir yeterince tanıtılmıyor, Eğirdir’in yeterince hizmet alma noktasında, insanımızın elinin değmesinde biraz eksikliklerimiz var. İnşallah önümüzdeki süreçte güzel çalışmalar yapacağız.  Önümüzde Ada yolu var. Ada yolunun daha güzel hale gelmesi gerekiyor, sıcak asfaltla kaplanması gerekiyor. Gerçi Hastane ve Plaj önünde sıcak asfalt yapıldı ama bu yeterli değil. Eğirdir-Isparta yolunu yapan müteahhitimizin bu yolu yapmasını, bitirmesini istiyoruz. Yeşilada’nın etrafını  turizm  yolu haline getirmemiz lazım. Kültür Bakanlığı ve Karayolları bir araya gelip bir protokol imzalıyorlar ve bu yolu sıcak asfalt haline getirebiliyorlar. Herhalde Belediyenin imkanları, yeteri kadar kaynağı olmadığından dolayı buraları yapmıyor. Onu eleştirmek anlamında söylemiyorum. Ha Belediye yapmış, ha biz yapmışız. Hiç fark etmez. Yeter ki buraya bir hizmet yapılsın. Yeşilada yolunu inşallah kısa süre içerisinde bitirelim. Çünkü çok kötü bir görünümü var. Eğirdir’e yakışmayan bir yol.”

                Eğirdir'in en gözde yerlerinden AKPINAR Köyü yolunun hala asfaltlanamamasının üzücü olduğunu dile getiren Özel, “Bir diğer yolumuz da Akpınar yolu. Gerek Isparta olsun, gerekse Eğirdir’deki bürokratlar gelen misafirlerini mutlaka Akpınar’a götürüyorlar. Ama yola bir bakıyoruz ki ‘AYIBIMIZ’ Özellikle bizim ayıbımız o yol. Bir takım çekişmelere girmişler, inşallah o çekişmelerin dışına çıkıp, şu yapacak, bu yapacak değil de bir an önce bitmesini hatta bu sezon bitmesini istiyoruz” derken Gazetemiz Sahibi Abdullah Sinan’a dönerek Gazetemizde yer verdiğimiz Akpınar yolu haberlerine atıfta bulunurcasına “Di mi Abdullah Sinan?…” ifadelerini kullandı.

                “YENİ ADLİYE BİNASI YAPACAĞIZ”

                Adliyenin sıkışık bir ortamda hizmet verdiğini konuşmalarında dile getiren Milletvekili Recep Özel, “Ben 4 yıl önce Eğirdir Adliyesi ile ilgili bir çalışma başlatmıştım. Cezaevinin oraya bir Adliye binası yapacağız.” Diye konuştu.

                “BU DÖNEM DOĞALGAZI

                EĞİRDİR’E GETİRELİM”

                Eğirdir’e doğalgaz gelmesi konusuna da değinen Özel “Geçmişte Eğirdir, Yalvaç ile ilgili bir Doğalgaz çalışması vardı. O dönemde Yalvaç bunu başarmıştı, Eğirdir başaramamıştı. Elektrik abonesinin belli bir seviye olması noktasında bir sıkıntı vardı. İnşallah önümüzdeki süreçte bu sıkıntıları gidereceğiz. Eğirdir ilçemiz, Eğirdir Gölü’nün kirlenmemesi anlamında çok daha fazla Doğalgaza ihtiyaç olan bir ilçe. İnşallah bu dönem doğalgazı Eğirdir’e getirelim. Bırakın ilçeleri, artık doğalgazı köyler de istiyor. İnşallah buradan Gelendost, Ş.Karaağaç’a gider diye düşünüyoruz.” Dedi.

                 “HİZMETTE SINIR YOK...”

                “Hizmette sınır yok. Biz vatandaşımızı gerçekten çok seviyoruz.” Diye konuşan Özel, sözlerine şöyle devam etti: “şu süreçte temennimiz, arzumuz; Eğirdir’i bu içimizi sızlatan görünümden kurtarmak. Daha gelişmiş, daha güzel, daha temiz, daha işyevsel olan, turisti daha çok çekebileceğimiz, ekonomimizin daha çok geliştiği hale getirmek bizim arzumuz. Bu çalışmaları yerel idarelerimizle birlikte yapmamız gerekiyor. Birimiz yaptı, o yapamadı dememeliyiz. Hiçbir zaman siyasi rant peşinde değiliz ve olmamamız gerekiyor. Yeter ki bir şeyler kazandıralım. Bu noktada elimizin altına taşın altına koyup yaparız diyorum.”

                “EĞİRDİR’İ SEVİYORUZ...”

                Milletvekili Özel sözlerini “Yeşilada Vakfımızın 23’ncü kez düzenleyeceği bu etkinlikte yeniden buluşalım. Bu Vakıftan burs alan öğrencilerimizin de memleketine, milletine faydalı nesiller olmasını diliyorum.

                Biz Eğirdir’i seviyoruz. Eğirdir’in de bizi sevdiğinizi biliyoruz. Cumhurbaşkanımızın temsilcileri olarak yapılacak bütün işlerin takipçisi olacağıma söz veriyorum” diyerek tamamladı.

                YEKSAV'ın geleneksel Pişi ve İkram Günü, Eğirdir Halk Eğitimi Merkezi folklor ekibinin gösterileri ve Isparta Belediye Mehteran Takımının konseri ile sona erdi.

                Geleneksel Pişi ve İkram Günü'nde bir kez daha "Birlik ve Beraberlik" ortamıyla hemşehrilerimizi biraraya getiren YEKSAV Başkanı hemşehrimiz Ethem Güleryüz ve yönetim kurulu üyelerine, tüm katılımcılara ve konuşmacılara, konuşmalarında güzel Eğirdirimiz için güzel müjdeler veren Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel'e teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

(Eğirdir Akın Gazetesi haberi)

Bu Haberi Paylaş


 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
 • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

 • ibasgül
  (ibasgül)
  21.7.2018 17:49:47
  Merhabalar Cevre temizligi ilgili senede bir gün düzenlemesi dahada önemli. Önce temizleyip sonra pisi yenirse cok cok hayirli olur. Almanyadan Dan Selam ve Saygilar
Yorum Yap