Hektaş’ın Akıllı Tarım TIR’ı Eğirdir’de çiftçilerle buluştu

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Hektaş’ın Akıllı Tarım TIR’ı  Eğirdir’de çiftçilerle buluştu
Haberin Tarihi: 27.7.2018 13:58:05 - Okunma Sayısı:771 defa okundu.

Hektaş’ın Akıllı Tarım TIR’ı Eğirdir’de çiftçilerle buluştu

OYAK Grubu şirketlerinden Hektaş, çiftçileri geleceğe hazırlama, milli tarımı güçlendirme ve dünyayla rekabet gücünü artırma hedefiyle akıllı tarım seferberliği başlattı. Türkiye’nin 7 bölgesinde 10 binden fazla çiftçiye akıllı tarım uygulamalarını anlatmak için İstanbul’dan yola çıkan Hektaş’ın Akıllı Tarım TIR’ı, Eğirdir’de çiftçilerle bir araya geldi.
OYAK Grubu şirketlerinden Hektaş, çiftçileri geleceğe hazırlama, milli tarımı güçlendirme ve dünyayla rekabeti artırma hedefiyle “Hektaş ile Akıllı Tarım Yollarda” projesini başlattı. Proje kapsamında hazırlanan özel TIR, Eğirdir’de çiftçilerle buluştu.
Etkinlikte; çiftlik simülasyonu, drone kullanımı, uzaktan kumandalı tarım makineleri, iyi tarım uygulamaları eğitimi gibi içeriklerin yanı sıra çocuklara yönelik atölyeler düzenlendi. Akıllı tarım uygulamalarının ve geleceğin tarım teknolojilerinin gösterileceği TIR ile 19 şehirde 30 ilçeye gidilecek ve toplam 5 bin 200 kilometre yol yapılacak. Proje kapsamında 10 binden fazla çiftçiye ulaşılması hedefleniyor.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap