Tandoğan'dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Tandoğan'dan Dünya Engelliler Günü Mesajı
Haberin Tarihi: 3.12.2018 12:14:49 - Okunma Sayısı:298 defa okundu.

"Engelleri kaldırma ve sevgi gününü kutluyorum."

Tandoğan'dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

İYİ Parti Isparta İl Başkanı Özgür Tondoğan 3 Aralık Dünya Engelliler dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tandoğan mesajında; "UNUTMAYALIM Kİ; Engellilik doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uyamama olarak tanımlanmaktadır.

Hiç kimse yarının kendisine ne getireceğini bilemez. Bu nedenle her an bir kaza geçirebilir ve engelli bir insan olarak hayatımıza devam etmek zorunda kalabiliriz. İnsanların böyle düşünerek yaşaması, engelli vatandaşları daha iyi anlamasını sağlayacaktır. Her insan, engelli vatandaşlara hassas davranmalı, onlara yardımcı olarak engellerini kaldırmalı ve bunu onları kırmadan gerçekleştirmelidir.

Engelliliğin bir yazgı olmadığı, geliştirilecek sosyal politikalar ve her alanda korucu-önleyici uygulamaları içeren düzenlemelerle önleneceği kesindir.

Bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler gününü, daha doğru bir tabirle engelleri kaldırma ve sevgi gününü kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap