Ak Parti Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Ak Parti Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Haberin Tarihi: 20.1.2019 17:14:42 - Okunma Sayısı:685 defa okundu.

Eğirdir Belediye Başkan Adayı Veli GÖK

Ak Parti Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı

31 Mart tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerde Ak Parti'nin Isparta İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları resmen açıklandı.


IYAŞ Kongre Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına MKYK Üyesi Tuğba Işık, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, AK Parti Isparta Milletvekilleri Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz, Burdur AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, ilçe başkanları, belediye başkan adayları ve çok sayıda partililer katıldı.

Aday Tanıtım Toplantısı'nda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Osman Zabun yaptı. Zabun konuşmasında; "31 Mart seçimlerinin bizim için anlamı farklıdır. Bizim hedefimiz var. Bizim ufkumuz geniş. Büyük medeniyet lafla oturduğun yerden olacak şey değil. Büyük medeniyet gelişmiş şehirler ister. Nesillerimizi yetiştirmek zorundayız. Hem merkezde hem ilçelerde hem beldelerde o büyük medeniyete yakışır şehirleri ayağa kaldırmak zorundayız. Tarihimizden aldığımız mirası çocuklarımıza aktarmak mecburiyetindeyiz. Biz dünya devletiyiz. Büyük medeniyetin çocuklarıyız. Yerel yönetimlerin anlamı son derece önemlidir. Bizim belediye başkan adaylarımızın her biri şehrül-emindir.


Bütün arkadaşlarımız değerli olmakla birlikte bir arkadaşımızı aday yaptık. Bütün teşkilatlarımız adaylarımızın yanında duracak. Gece gündüz çalışıp, 22 belediyemizin 22'sini de alacağız. Samimiyet, başarı, yetenek hepsi bizim adaylarımızda mevcuttur" dedi.

Isparta Milletvekili Uğur Gökgöz de konuşmasında;
"31 Mart'ta 22'de 22 yapmayı Cumhurbaşkanımıza söz verdik." ifadelerini kullandı. "Hazır mıyız Yalvaç, Hazır mıyız Gelendost, Hazır mıyız Eğirdir" diyerek tüm ilçe ve beldeleri tek tek sayan Gökgöz "İnşallah 31 Mart'tan aynı coşkuyla, aynı samimiyetle çıkacağız ve Isparta’mızı kendilerine emanet edeceğiz. Bu azmimizin ve gayretimizin inşallah 31 Mart'ta sandığa yansımı temennisiyle Beraber yürüdük biz bu yollarda beraber ıslandık yağmurda, şimdi dinlediğim tüm şarkılarda bana her şey sizi hatırlatıyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Milletvekili Recep Özel, konuşmasında "Aday olabilmek önemli. Ak Parti'de bu dönemde, 31 Mart seçimleri için şu ana kadar rekor düzeyde bir aday adayı, meclis üyesi ve il genel meclisi müracaatı oldu. Rekor kırmış bulunmaktayız. Başkanlık adaylığı için müracaat eden tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Aday olmak güzel, önemli ama en önemlisi 31 Mart'ta sandıktan çıkabilmek. 22 de 22 yapabilirsek tulum çıkartmak istiyoruz. Tabi ki bu çalışmayla oluyor. Adaylarımız adaylık için ne kadar mücadele ettiyse seçim için daha fazla mücadele etmeli. Ak Parti beni aday etti nasıl olsa partiyle seçilirim yok. Çalışmamız lazım. Kırgınlıklar, küskünlükler geçmişte kaldı. Önümüze bakalım, 22 de 22 yapalım. Adaylarımıza başarılar diliyorum." diye konuştu.

Ak Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç de konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak
"Sizlerle birlikte olmak büyük onur. Ama onun da ötesinde ufukta sandık görününce beni ayrı bir heyecan sarıyor. Sadece ve sadece milli iradeye inanmışız. Mutlak süratle o sandığa inanmamız güvenmemiz o sonucu alıp başımızın üstüne koymamız ve hayırlı bir neticenin çıkması için çalışmamız gerekiyor. Okullarda sandık başında bekleyen görevlilerle, mahalle temsilcilerimize, bugüne kadar her seçimde çocuklarının geleceğine, birlik ve bekamız için ezanına ve bayrağına sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Partimizde her noktada bulunan arkadaşlarımıza bugüne kadar vermiş oldukları hizmetten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun.


Biz gerçekten liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız ile gönüllerin partisiyiz. Milletin desteği ile, oyu ile varız. Gönüllere giden yolun birinci şartı her türlü kibirden mutlak süratle uzak durmaktır. Şımarıklıktan uzak durmak, önce tevazu sahibi olmak. Bizim makamlarımız gelip geçicidir. Bunu kimse hak görmesin. Görevdir. Bu bayrak yeniden ehline teslim edilecektir. Rahmetle minnetle anılabilmektir. Bunun yanında insanlara sahip çıkmaktan, sevmekten kucaklamaktan geçer. Onun için, önümüzdeki süreçte sahaya çıktığımızda yapmamız gereken, milletimiz ve Ispartalı ile kucaklaşmaktır. Tek tek bütün kapılarının ziline basmaya hazır mıyız? Bunu yaparken samimiyetle yapmalıyız. Onun için insanların aklıyla oynamadan, ayağı yere basan projelerle insanlarımızın karşısına çıkmalıyız. Bunun yolu bundan geçiyor. Gayret edeceğiz. Ben şimdiden Isparta'mız için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum."

MKYK Üyesi Tuğba Işık'ın konuşmalarından sonra aday tanıtımına geçildi.
Önce Belde Başkanları sonra da ilçe başkanları tanıtıldı.


AK PARTİ ISPARTA BELDE BAŞKAN ADAYLARI:
Senirkent Büyükkabaca Belediye Başkanı Adayı Ali İhsan TEMURÇİN
Şarkikaraağaç Çarıksaraylar Belediye Başkanı Adayı Mehmet BİNGÖL
Şarkikaraağaç Çiçekpınar Belediye Başkanı Adayı Derviş AÇAR
Gönen Güneykent Belediye Başkan Adayı Metin KUTSAL
Yalvaç Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Ahmet KELEK
Isparta Merkez Kuleönü Belediye Başkan Adayı Nuri ERDOĞAN
Eğirdir Sarıidris Belediye Başkan Adayı Eşref DEMİRCAN
Isparta Merkez Sav Belediye Başkan Adayı Şakir İPEKÇİ
Keçiborlu Senir Belediye Başkan Adayı Hasan BABACAN

AK PARTİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Aksu Belediye Başkan Adayı Veli KAHRAMAN
Atabey Belediye Başkan Adayı Tevfik ATASOY
Eğirdir Belediye Başkan Adayı Veli GÖK
Gelendost Belediye Başkan Adayı Mehmet SEZGİN
Gönen Belediye Başkan Adayı Vedat KAYA
Keçiborlu Belediye Başkan Adayı Yusuf Murat PARLAK
Senirkent Belediye Başkan Adayı Kadir HEYBELİ
Sütçüler Belediye Başkan Adayı Mustafa ÜSTÜN
Şarkikaraağaç Belediye Başkan Adayı İsa ÇARKACI
Uluborlu Belediye Başkan Adayı Mehmet ÜNVERDİ
Yalvaç Belediye Başkan Adayı Mustafa EREN
Yenişarbademli Belediye Başkan Adayı Mehmet ÖZATA

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap