Ak Parti’den ITB’ye ziyaret

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Ak Parti’den ITB’ye ziyaret
Haberin Tarihi: 30.1.2019 16:35:42 - Okunma Sayısı:369 defa okundu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, AK Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, AK Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.
Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adar, Meclis Başkanı Mehmet Ali Doğan ve Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette değerlendirmelerde bulunuldu.
AK Parti heyetini yeni hizmet binasında ağırlayan ITB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adar, Isparta’ya yakışır prestijli bir binada hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını belirterek “Ekonomi Kampusu içerisinde Isparta Ticaret Borsamızın da yer alması için birlikte çalıştık. Borsa olarak 1000 m2 yer satın aldık. Sayın Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç beye bu binanın yapımında verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederiz. Bütün illerde oda ve borsalarımızın şehir girişlerinde prestij binaları var. Artık Isparta’mız da kendisine yakışır prestijli bir binaya sahip. Sayın Başdeğirmen’e böyle bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür ederiz. Isparta için büyük bir değer oldu." dedi.
Ak Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen'e de başarılar dileyen Adar "Sayın Başdeğirmen’e çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz. Sayın Plan ve Bütçe Komisyon Başkanımız Süreyya Sadi Bilgiç’in de Isparta için neler yaptığını biliyor ve gözlemliyoruz. Kendilerine ve beraberinde gelen heyete ziyaretlerinden ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.
AK Parti Belediye Başkan Adayı Başdeğirmen de Ticaret Borsası’nın Ekonomi Kampüsü’ne değer kattığını belirterek “Ekonomi kampusu Borsamıza ve Ticaret Odamıza yakışan bir tesis oldu. Sayın Milletvekilimizin, İl başkanımızın emeği çok fazla. Bu binayı yapabilmek için çok mücadele ettik. Elbirliği ile gönül birliği ile bugünlere geldik. Şimdi belediye başkanı olmak için bir yola çıktık. AK Partimiz, Cumhurbaşkanımız bize görev verdi. İstişare yaparak, işbirliği yapar büyük işler yapacağız. Projelerimizi hazırlıyoruz, kamuoyuna sunuyoruz. Bunları yapmak için geliyoruz. Gelecekte güzel günler bizi bekliyor” dedi.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, de Ekonomi Kampusu’nda bulunmaktan büyük mutluluk ve gurur yaşadığını söyledi. Önümüzdeki yerel seçimlerde Isparta için değişim zamanının geldiğini belirten Bilgiç de, “Artık Isparta’da değişim zamanı geldi. Çok uzun süre iş başında olanlarda işletme körlüğü olabiliyor. Mum dibine ışık vermeyebiliyor. Büyük meseleleri öteleyebiliyorsunuz. Isparta’da el atılması gereken önemli meseleler var. Şehirleşme, imar, trafik sorun. Büyüyen bir şehirdesiniz ama sosyal, kültürel ve sportif alanlarını çeşitlendirememişsiniz. 130 bine ulaşması beklenen üniversitenizin öğrencilerine yönelik olarak şehri baştan aşağıya dizayn etmek zorundasınız. Şehrimizin bir kütüphanesi yok. Ulaşım problem, altyapı problem, trafik problem. Farklı bir bakış açısı ile bu sorunlar çözülebilir. Turizm potansiyeliniz var ama yüzde 10’unu kullanamıyorsunuz. Bir lidere ihtiyacınız var. Şehirlerde lider yerel yönetimlerdir. Isparta Belediyesi’nin maalesef bu yönünü göremedik. Trafik sorununda göremedik, altyapı eksikliklerinde göremedik, şehirleşme anlamında göremedik. Isparta’daki bu değişimi ve gelişimi sayın Şükrü Başdeğirmen’in gerçekleştireceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Ziyaret, yapılan değerlendirmelerin ardından iyi dilek ve temennilerle son buldu.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap