Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı
Haberin Tarihi: 12.3.2019 12:38:14 - Okunma Sayısı:478 defa okundu.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

 

 

 

 

ISPARTA VALİSİ ÖMER SEYMENOĞLU’NUN

12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE

MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

 

Türk Milleti’nin özgürlüğüne, bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran, Kurtuluş Savaşının kazanıldığı şartların tarif ve yerini bulduğu İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98. yıl dönümünü idrak etmenin haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

İstiklal Marşı, Milletimizin vatanaşkını, kararlılığınıve inançlarına verdiği önemi abideleştiren kurucu bir metindir.

Ayrıca, güçlü ve bağımsız bir ülkenin onurlu vatandaşları olarak okuduğumuz İstiklal Marşımız,vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden asla vazgeçilemeyeceğini ifade eden milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı, yol haritasıdır.

Mehmet Akif Ersoy; Kurtuluş Savaşı döneminde yaşananları ve bütünüyle milletimizin karakterini, en akılda kalıcı, en güzel ve ilham veren bir şekilde yansıtarak, bu eseri Türk Milleti'ne armağan etmiştir.

Mücadeleci, idealist,dinine, milletine sadık, vatanseverlik ruhuyla bize bıraktığı bu güzel mirası gelecek nesillere aktarmak ve bu mirası yaşatmak bizim en büyük vazifemizdir.

Bu vesile ile İstiklal Marşımızın kabulünün 98. Yıldönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve milli şairimizMehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu destanı yazdıran İstiklal Mücadelemizintüm kahramanlarını, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap