Isparta klibi için kollar sıvandı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta klibi için  kollar sıvandı
Haberin Tarihi: 23.5.2019 14:42:33 - Okunma Sayısı:1974 defa okundu.

"Memleket Hasreti” isimli eserin klip çalışması için çalışmalar başladı

"Memleket Hasreti” isimli eserin klip çalışması için Yalvaçlı ünlü yönetmen Taner Yılmaz ivedilikle çalışmalara başladı. Eserde söz-beste müzik öğretmeni aynı zamanda Keçiborlu Eğitim ve Dayanışma Dernek Başkanlığını da yürüten Özgür Şanlı'ya ait Klibe Ispartalı Dernekler, Kültür Turizm İl Müdürü Ali Göçer ve Baka (Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) görüntü arşivi anlamında destek olurken, klibin çekimini Ramazan Bayramına kadar yetiştirmeyi planlayan Yılmaz ve Şanlı, “bayramda hemşerilerilerimize hoş bir hediye olsun” diyerek memleketleri için çalışmaya devam edeceklerini ifade ettiler.
Güller diyarı, kokunun anavatanı Isparta için yapılacak çok şeyin olduğunu söyleyen Yılmaz ve Şanlı, Ramazandan sonra yeni sürprizlerin yolda olduğunu söyledi.
Aynı zamanda Koku Uzmanlığını Dünyada meslek haline getirmek için yıllardır çalışan Koku Kültürü ve Turizmi Derneği kurucu üyesi olan Yılmaz "geçtiğimiz hafta müjdeli haberi aldık, koku uzmanlığı mesleği resmi gazetede yayınlanarak resmiyet kazandı" dedi.
Artık Koku Uzmanlığı meslek haline geldi ve bu meslek Türkiye'den dünyaya tanıtılacak. Dünyada ilk defa Türkiye’de başlayacak olan koku uzmanlığı mesleğinin ilk okulunun Isparta’da açılmasının isabetli olacağını düşündüklerini ve bu konuda yoğun gayret gösterdiklerini ancak uygun şartlar ve muhatap bulunamadığı için Isparta fikrinden vazgeçildiğini söyleyen Yılmaz, “İstanbul’dan yolumuza devam edeceğiz” dedi. Yönetmen Taner Yılmaz’a İstanbul’da bulunan tüm Ispartalı derneklerden ve ünlü Kulak Burun Boğaz Doktoru Ali Ahmet Şirin’den de tam destek geldi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap