Kaymakam Adem ÇELİK’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kaymakam Adem ÇELİK’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Haberin Tarihi: 18.9.2019 14:39:43 - Okunma Sayısı:641 defa okundu.

 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik bir kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Adem ÇELİK’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik bir kutlama mesajı yayınladı.

Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Vatanımızın her karış toprağına ter ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Aziz milletimizin Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihi, “Gaziler Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir.

Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan milletimiz, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır.

Vatan toprakları ve bağımsızlığımız uğrunda bedelini kanlarıyla ödeyerek yazmış oldukları destanlar hiçbir zaman unutulmayacak, isimleri bu asil milletin hafızasında sonsuza dek yaşayacaktır.

Bu vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mukaddes değerlerimizin muhafazası ve terörle mücadelede hayatlarını tereddütsüz tehlikeye atan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum.”

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap