Türk Kızılay Gezici Kan Bağışı Tırı Eğirdir'e Geliyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Türk Kızılay Gezici Kan Bağışı Tırı Eğirdir'e Geliyor
Haberin Tarihi: 30.6.2020 14:32:30 - Okunma Sayısı:948 defa okundu.

Türk Kızılay Gezici Kan Bağışı Tırı 2-3-4 Temmuz tarihlerinde Eğirdir'e geliyor

TÜRK KIZILAY GEZİCİ KAN BAĞIŞI TIRI EĞİRDİR'E GELİYOR

Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de mutat zamanlarda kurduğu kan bağışı tırı ile vatandaşlarımızdan kan bağışı alan Türk Kızılay 2-3-4 Temmuz 2020 tarihlerinde, 10:30-18:30 saatleri arası Eğirdir Çınaraltı meydanında kan bağış standı açacak.

Türk Kızılay, Bölge Kan Merkezleri, Kan Bağış Merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamayı hedefliyor. Bu kapsamda yürütülen “Ulusal Kan Temini Projesi” çerçevesinde Türk Kızılay, Ülke genelinde 18 Bölge Kan Merkezi, 67 Kan Bağış Merkezi ve mobil kan bağış araçlarıyla 300’den fazla noktada hizmet veriyor. Hasta güvenliği açısından kendisine bağışlanan her kanı modern laboratuvarlarda testlere tabii tutan Türk Kızılay, kanı ihtiyacı olan kişilere verilmek üzere hastanelere ulaştırıyor. Güvenli kan temini konusundaki başarısını ilik nakli ve kök hücre tedavisi alanına da taşıyan Türk Kızılay, TÜRKÖK Projesini Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütüyor.

Kampanyaya destek olmak için gönüllü kan vermek isteyen hemşehrilerimiz 2-3-4 Temmuz tarihlerinde Çınaraltı Meydanı'nda kurulacak stantta bağışta bulunabilecekler.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap