AYASOFYA’YI GÜL KOKUSU SARACAK

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,AYASOFYA’YI GÜL KOKUSU SARACAK
Haberin Tarihi: 23.7.2020 14:55:49 - Okunma Sayısı:2524 defa okundu.

Ayasofya’daki ilk namaz öncesinde Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatlarıyla, cami ve çevresi gülsuyu ile yıkanacak.

AYASOFYA’YI GÜL KOKUSU SARACAK

Ayasofya Camii yarın Cuma Namazı ile birlikte ibadete açılıyor. 86 yıl ibadetsiz kalan Ayasofya’daki ilk namaz öncesinde Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatlarıyla, cami ve çevresi gülsuyu ile yıkanacak.

Ayasofya Cami 86 yıl aradan sonra 24 Temmuz 2020’de kılınacak ilk Cuma Namazıyla ibadete açılıyor. Isparta Belediyesi de ilk ibadet öncesinde cami içerisini ve çevresini gülsuyu ile yıkayacak. Bu doğrultuda bir ton doğal gülsuyu ile cami içinde kokulandırma çalışması yapılacak. Yine 20 ton esansiyel gülsuyu ile de dış mekanlar yıkanacak. Ayrıca camiye gelecek olan vatandaşlar için de küçük kutularda 10 bin adet gül lokumu dağıtımı yapılacak.

Bu doğrultuda hazırlıklar tamamlanırken, ‘Ayasofya Gül Kokuyor’ Sloganıyla hazırlanan ve içerisinde tonlarca gülsuyu ve çeşitli ikramları barındıran araç İstanbul’a yola çıktı. Yine Ayasofya Camine gidecek bir araç ise Isparta’dan yola çıkmadan şehir merkezinde caddeleri gülsuyu ile yıkadı.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap