“Yunusla Yürürken” Tiyatro Severlerle Buluşacak

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika, “Yunusla Yürürken” Tiyatro Severlerle Buluşacak
Haberin Tarihi: 10.8.2021 15:21:14 - Okunma Sayısı:607 defa okundu.

14 Ağustos 2021 Cumartesi günü Saat: 20.00’ de 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda tiyatro severlerle buluşacak.

 “Yunusla Yürürken” Tiyatro Severlerle Buluşacak

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Trabzon Devlet Tiyatrosu sanatçılarının oynadığı “YUNUSLA YÜRÜRKEN” adlı oyun 14 Ağustos 2021 Cumartesi günü Saat: 20.00’ de 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda tiyatro severlerle buluşacak.

Türk dili ve medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus EMRE’nin vefatının 700. Yılı nedeniyle 2021 yılının Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmıştır. Bu nedenle Trabzon Devlet Tiyatrosu Özlem LALE’nin yazdığı, Elvan Saliha KARAHASAN’ın yönettiği “YUNUSLA YÜRÜRKEN” adlı oyun seyirci ile buluşacak.

Volkan Satır, Muhammet Aymaz, Ahmet Uzuner, Hazar Altuntaş, Ogün Kılıç, Efe Can Baştürk, Göknur Paslı ve Yasemin Nalçacıoğlu’nun rol alacağı oyunun konusu şöyle;

Yunus Emre kendi dünyasında varlığının sebebini arayarak yürüdüğü manevi yolculuğa sizleri de dahi etmek istiyor. Adaleti, şefkati, muhabbeti harmanlayarak yazdığı ölümsüz eserleri ile bezeli bu şiirsel yolculuk siz seyircilerimize diyor ki:

Gel tanış olalım

İşi kolay kılalım

Sevelim sevilelim

Dünya kimseye kalmaz…

 

 

Yer     : 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda

Saat    : 20.00

Tarih  : 14.08 2021

Etkinlik ücretsiz olup halkımız davetlidir.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap