Kuraklık Desteklemesi Ön Denetim Çalışmaları Yapılıyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kuraklık Desteklemesi Ön Denetim Çalışmaları Yapılıyor
Haberin Tarihi: 24.9.2021 10:02:44 - Okunma Sayısı:280 defa okundu.

Desteklemeden; yüzde 30 ve üzeri verim kaybı olan çiftçiler yararlanacak.

KURAKLIK DESTEKLEMESİ ÖN DENETİM ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Ülkemizde, 2021 Yılında İklimsel Faktörlere Bağlı Olarak Gerçekleşen Yetersiz Yağış Nedeniyle Verim Kaybı Yaşayan Çiftçilere Destekleme Ödemesi Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı 1/9/2021 tarih ve 31585 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Bu kapsamda İlimizde, Bakanlık merkez teşkilatından Tarım ve Orman Uzmanı Harun KABAOĞLU ile birlikte İl Müdür Yardımcısı Uğur TURGUT, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali BAYRAKLI, ilgili İlçe Müdürleri, ayrıca merkez ve İlçe Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından arazi kontrolü ön denetimleri devam ediyor.

Desteklemeden; yem bitkisi amacıyla ekilenler hariç olmak üzere, ÇKS'ye kayıtlı olarak 2021 yılında kuru şartlarda ekilen arpa, buğday, çavdar, tritikale, yulaf, mercimek, nohut ürünlerini eken ve bu ürünlerinde %30 ve üzeri verim kaybı olan çiftçiler yararlanacaktır.

Destekleme uygulamasında, 2021 yılı ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) kayıtlarının esas alınması nedeniyle desteklemeden yararlanacak çiftçilerden ayrıca başvuru alınmayacaktır.

Bununla birlikte çiftçilerin bu desteklemeden yararlanmak istememeleri halinde, taleplerini İl/İlçe Müdürlüklerine, 08.10.2021 tarihi mesai bitimine kadar bildirmeleri gerektiği açıklandı.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap