19:33:56 Davraz Turizm Merkezi’nde Kış Şenlikleri Düzenlendi 19:27:36 MHP Eğirdir İlçe Teşkilatı'ndan Musluktan Su Yerine Çamur Akması Sorunu Hakkında Çözüm Önerileri 11:08:37 YAŞAR YILMAZ VEFAT ETTİ 10:49:12 BAKA 2022 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Davraz’da Yapıldı 10:40:15 TÜRSAB İzmir Bölgesinden Eğirdir Çıkarması 10:21:34 Burdur Belediye Başkanlığı 6 Adet Taşınmazı (Dükkan Ve Büfe) Kiraya Verecek 10:15:46 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Şarkikaraağaç'da 3 Katlı Bina Mahkemeden Satılıktır 09:59:45 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü İcradan Satılık 3.300 Adet Gözlük Camı 20:37:07 Eğirdir'de Futsal Heyecanı Sona Erdi 17:19:22 Gruplar Halinde Dolaşan Başıboş Köpekler Mahalleliyi Tedirgin Ediyor 16:32:21 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ (2. Bölüm) 16:19:17 Başkan Başdeğirmen’den, Öğrencilere Yarı Yıl Hediyesi 15:02:26 AHMET ARMUTOĞLU’NDAN KARNE MESAJI 14:46:11 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ 14:43:33 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Keçiborlu'da 4.150 M² Tarla İcradan Satılık (Çoklu Satış) 14:43:25 Usta Sanatçı Müfit Can Saçıntı, Yeni Oyunu "İtiraz Ediyorum" İle Isparta'ya Geliyor! 14:36:44 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü 14:29:45 Eğirdir İcra Dairesi Müdürlüğünce Eğirdir'de 144 M² "İki Katlı Ahşap Yapı" İcradan Satılık 12:42:56 Milletvekili Cesur'dan Akın'a kutlama mesajı 12:40:13 EĞİRDİR’DE OKULLARDA KARNE SEVİNCİ YAŞANDI

Başkan Adar 16.Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım Ve Hayvancılık Fuarını Değerlendirdi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Başkan Adar 16.Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım Ve Hayvancılık Fuarını Değerlendirdi
Haberin Tarihi: 6.12.2021 11:48:56 - Okunma Sayısı:195 defa okundu.

ITB Başkanı Ahmet Adar, fuarı önümüzdeki yıl uluslararası boyuta taşımak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

BAŞKAN ADAR 16.GÖLLER BÖLGESİ YAYLA ŞARTLARINDA

TARIM VE HAYVANCILIK FUARINI DEĞERLENDİRDİ

 

Isparta Ticaret Borsası (ITB) tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım ve Hayvancılık Fuarı yoğun ilgi gördü. Önceki yıllara oranla daha fazla firma ve üreticinin yer aldığını belirten Başkan Adar, fuarla ilgili Kanal32 ekranlarına değerlendirmelerde bulundu. 

Fuarın 63 bin kişi tarafından ziyaret edildiğini söyleyen ITB Başkanı Ahmet Adar, fuarı önümüzdeki yıl uluslararası boyuta taşımak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Başkan Adar’ın Kanal32 kanalına verdiği röportajda şunları kaydetti: “16’ncısını yapmış olduğumuz Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım ve Hayvancılık Fuarı bu sene olağanüstü bir ilgi gördü. Daha önce de söylediğimiz gibi bizim fuarımız artık Isparta bölgesine ve çevre illere hitap eden bir fuar durumundadır.  Bu seneyi değerlendiğimiz zaman 83 tane firmanın katıldığı ve 63 bine yakında ziyaretçinin geldiği kayıtlara geçti. Dönüşlere baktığımız zaman çok iyi. Fuardan 83 tane firmamız memnun ayrıldı. Tek tek hepsiyle görüşüldü. Hem fuar firması tarafından hem de Borsa olarak gerek ben gerekse yönetimdeki arkadaşların yaptığı görüşmeler neticesinde gerçekten memnun kaldıkları ortaya çıktı.  Ziyaretçilerle yapılan sohbetlerimizde memnuniyetlik söz konusu. Bakıldığında fuarımızda büyük miktarda alışveriş yapıldığı da görüldü. Şu anda ekonomiyi hep birlikte izleyip değerlendiriyoruz. Bir yıllık pandemi arasından sonra fuarımızın yapılması Isparta ekonomisine ciddi manada katma değer sağlamaktadır. Fuar İlimizde çok çok başarılı geçti. Fuar da sıklıkla Gülyağı ve Gül Suyu coğrafi işaretini aldığımızı ve faydalarını vurguladık. Elmadaki coğrafi işaret başvurumuzun yapıldığını ve yılsonuna kadar Türk Patent kurumundan onay beklendiğini de ifade ettik. Coğrafi işaret tescilini almış olduğumuz Gülyağı ve Gül Suyu için de Avrupa’daki Patent Enstitüsünde tescil için çalışmalarımızdan bahsettik. Ayrıca konuşmalarımızda, Havaalanımızın atıl durumda olduğunu ve havayolu kargoculuğunun önemini vurguladık ve anlattık. Bunları değerlendirdiğinizde hepsinin olabilecek şeyler olduğunu göreceksiniz. Bu projelerimiz olabileceğini inandığımız konular ve bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fuarımız bence Isparta’nın bir gurur ve onur kaynağı oldu. Tabi biz burada yine çağrımızı tekrarlıyoruz. Bu fuar Borsamızın ev sahipliğinde yapılıyor ama Isparta’daki bütün kurum ve kuruluşların, herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Bu hepimizin fuarı biz böyle düşünüyoruz. Birlik ve beraberlikle hareket etmek istiyoruz. Büyüklerimizin dediği gibi birlikte rahmet, ayrılıkta azap var.

Buradan katılan firmalarımıza, ziyaretçilerimize destek veren Sayın Valimize, sivil toplum örgütlerimize, herkese çok çok teşekkür ediyoruz. Açılış konuşmasında da ifade ettiğimiz gibi, fuarımızı önümüzdeki sene uluslararası boyuta taşımayı planlıyoruz.”.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap