09:50:51 Isparta Orman İşletme Müdürlüğü Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Araç Ve Asansör Satışı Yapacak 09:44:39 Isparta Belediye Başkanlığı Çocuk Oyun Grubu Ve Açık Hava Spor Aletleri Alacak 09:38:20 Süleyman Demirel Üniversitesi Atölye Malzemesi Satın Alacak 09:30:56 GÜLSÜM TAŞLIPINAR VEFAT ETTİ 17:37:11 MOBİLYA URGE’Sİ SONUÇ VERDİ 17:31:15 EĞİRDİR’DE KENTSEL GELİŞİM – Ali SİNAN 9 (BÖLÜM 7 / 9) 13:49:20 EĞİRDİR GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ 11:54:54 Isparta’ya Donanımlı Hayvan Hastanesi Kuruluyor 10:22:48 ARDIÇ GÖNÜLLÜLERİNDEN DUYURU 10:07:47 Meyve Sineğinin Mücadelesinde Sirkeli Tuzak Kullanılacak 09:48:30 Senirce Ovasında GES Yatırımında Şalter Açıldı, Elektrik Üretimi Başladı 09:39:57 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğünce Isparta Merkez'de 3+1 Daire İcradan Satılık 09:34:12 Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Taşıma Hizmeti Alacak 09:27:36 Terörizmle Mücadele Eğitim Ve Tatbikat Merkezi Tuvalet Tadilat İşleri Yaptıracak 15:41:18 Eğirdir Gölüne 1 Milyon 391 Bin 500 Adet Sazan Yavrusu Bırakıldı 11:16:08 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yunus Emre Kabri Başında Dualarla Anıldı 11:08:29 Vali Aydın Baruş, Ziyaretlere Devam Ediyor 10:58:44 Isparta Belediye Başkanlığı Yangın Tesisat İşleri Yaptıracak 10:35:48 Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bina İnşaatı Yaptıracak 10:29:35 Süleyman Demirel Üniversitesi Tek Kullanımlık Ve Mutfak Malzemeleri Alacak

AYLİN CESUR VE İYİ PARTİ TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE!

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,AYLİN CESUR VE İYİ PARTİ TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE!
Haberin Tarihi: 28.6.2022 15:23:13 - Okunma Sayısı:369 defa okundu.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, İYİ Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam, İl teşkilatı, Gelendost İlçe teşkilatı ve çevre ilçe başkanları ve teşkilatları çok kalabalık bir heyetle Yörük Şenliğine katıldı.

İYİ PARTİDEN 2 HAFTA ÜSTÜSTE GELENDOST ÇIKARMASI

AYLİN CESUR VE İYİ PARTİ TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE!

CESUR TÜRKMEN YÖRÜK ŞENLİĞİNDE BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ!

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, İYİ Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam, İl teşkilatı, Gelendost İlçe teşkilatı ve çevre ilçe başkanları ve teşkilatları çok kalabalık bir heyetle Yörük Şenliğine katıldı. Gelendost ve Yöresi Yörük Türkmen Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği ile Yenice Köyü Muhtarlığı’nın tertiplediği 3. KEMER YÖRÜK TÜRKMEN KÜLTÜR ŞÖLENİ’ne katılan Cesur ve beraberindekiler geçen hafta da Gelendost ve köylerini ziyaret etmiş, Yenice köyünde de Yenice’lilerle uzun uzun sohbet etmişti.
Davul ve zurnayla karşılanan Cesur ve İYİ Parti heyetine yağlık giydirildi. Cesur’un Türk Bayraklı yağlığını ise bizzat Gelendost Yöresi Yörük Türkmen Derneği Başkanı Emrah Akbaş omzuna taktı.


Tüm çadırları tek tek ziyaret eden, hal hatır soran Milletvekili Cesur’a Yenice halkının yoğun ilgisi dikkat çekti. İkram edilen Ayran, çay, yöresel lezzetleri geri çevirmeyen Aylin Cesur’un hemşerileri ile yakın diyalogları sempati uyandırdı. Özellikle köyün kadınları ile uzun uzun sohbet eden Milletvekili Aylin Cesur’a günün anısına Dernek Başkanı Emrah Akbaş tarafından armağan takdim edildi. Cesur daha sonra şenliğe katılanlara hitap etti.
“Çok Değerli Hemşehrilerim Çok Değerli Yenice’liler, Çok Kıymetli Gelendost’lu, Çok Kıymetli Isparta’lı hemşehrilerim, hepinizi bu güzel günde sevgiyle saygıyla selamlıyorum..


Şenliğimiz, toyumuz hayırlı olsun diyorum!

Bugün burada olmam lazımdı, badireleri atlata atlata geldik, gelebildik! Ben arkadaşlarımla geçen hafta da Gelendost’umuzda idim, yine Yenice’de idik geçen Cumartesi! Burada bugün olan ve geçen hafta da Yenice’de sohbet ettiğimiz arkadaşlarımız vardır aramızda, akşam geç saatlere kadar bizi beklemişlerdi uzun uzun dertleştik o gün.  Elmayı konuştuk, kirazı konuştuk, ne sıkıntılar varsa onları konuştuk. Onlarla ilgili benim meclise verdiğim önergeleri konuştuk, çalışmaları anlattım geçen hafta yaptığımız.

 


Biz ne arıyoruz? Çok daha iyi bir Yenice arıyoruz, çok daha iyi Gelendost, çok daha iyi Isparta, çok daha iyi bir Türkiye arıyoruz.

İnsanların daha iyi günlere kavuştuğu, gençlerin rahat rahat iş bulduğu,  sabahlara annelerin ve babaların kaygısız uyandığı günleri arıyoruz. İşte o günleri biz ararken, sizler bizi gönderdiniz TBMM’ne, biz orada görev yapıyoruz, sizler adına yapıyoruz ama biz görevimizi yaparken, sizler siz değerli hemşehrilerim, sizlerin sayesinde hala üretmeye devam edebiliyoruz, bildiğim bütün zorluklarınıza rağmen. Biz size minnettarız. Millet olarak bütün sıkıntılara rağmen ayaktayız ve yarınlara umutluyuz! Yarınlara umutluyuz çünkü burada gördüğüm güzel manzara var işte! Burada birlik ve beraberliğin en güzel örneği var! Bu şenlikler ve toylar yüzyıllardır olan bir geleneğin devamıdır ve Yenice’de de 3 yıldır yapılıyor, bu yıl 3. sü yapılıyor. Araya pandemi girdi bişeyler girdi, bundan sonra inşallah evlatlarla torunlarla yüzyıllarca da devam edecektir bu birlik ve beraberlik!


Orta Asya’dan buraya köprü olan siz değerli yörüklerimiz-ben de bir yörük geliniyim-yani biz yörükler, yörük aileleri  bu geleneklerle birbirimizin elini tutmaya, sımsıkı sarmaya devam edeceğiz ve atamalarımızdan aldığımız gelenekleri devam ettireceğiz! O yüzden çok çok önemsiyorum. Türkiyenin en büyük eksikliği  daha doğrusu  bizi yarınlara güvence yapacak şey, birlik ve beraberliğimiz..


O olduğu sürece bizler var olduğumuz sürece kaygıya falan yer yok, her şeyi hepsini yeniden yaparız sizinle, daha evvel de sıfırdan yapmadık mı? Her şeyimizi beraber yapmadık mı, bu millet Yüce Millet birlikte yapmadı mı ? Yanmış yıkılmış bir ülke idi Cumhuriyet kurulduğunda yurdumuz ve Büyük Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetimize bağlı, orta asyadan getirdiğimiz geleneklerimize sahip çıkarak, işte buradaki gibi sahip çıkarak yarınlarımızı sizlerle birlikte yaparız ve devam ettiririz biz. İşte ben buraya bunları söylemeye geldim. Şenliğinize, toyunuza hayırlı olsun demeye geldim!  Sizinle beraberim, birlikteyiz  demeye geldim.


2 haftadır Yenice’lilerle Gelendost’lularla beraberim demeye geliyorum. Başımızın üzerinde yeriniz var biz sizin hizmetkarınızız demeye geliyorum. Siyasiler, onlar vatandaşın hizmetkarıdır çünkü demeye geldim.

Evet sizleri gördüm,  bunları dedim. Boluk ve bereket getirsin bu şenlik memleketimize.
Burada emeği geçen herkesi başta Sayın Emrah Akbaş olmak üzere ve siz Değerli Yenice Halkı’nı, onların ailelerini, Isparta’dan her yerden buraya gelen çok değerli hemşehrilerimi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Allaha emanet olun. Çok daha iyi günlerde beraber olmak üzere diyorum.  İşte bu kızlarımızla kadınlarımızla büyüklerimizle karşımdaki beraberliği, bu tabloyu hiç bozmayın diyorum.
Biz bunun için çalışıyoruz, varsa hakkımız helal olsun!..Allah sizlerden razı olsun. Yarınlarda çok güzel çok iyi Türkiye’de hep beraber yeniden bu şenlikleri şenlik gibi kutlayalım inşallah.

Allaha emanet olun. Sevgiyle, saygıyla kalın..”

Bu Haberi PaylaşYorum Yap