Hastanın Karnından 35 Cm’lik Kitle Çıkarıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Hastanın Karnından 35 Cm’lik Kitle Çıkarıldı
Haberin Tarihi: 9.3.2023 15:37:00 - Okunma Sayısı:2211 defa okundu.

Karın ağrısı ve karın şişliği şikayetiyle Isparta Şehir Hastanesine başvuran 89 yaşındaki hastanın karnından 35 santimetrelik kitle çıkarıldı.

Hastanın Karnından 35 Cm’lik Kitle Çıkarıldı

Karın ağrısı ve karın şişliği şikayetiyle Isparta Şehir Hastanesine başvuran 89 yaşındaki hastanın karnından 35 santimetrelik kitle çıkarıldı.

Konuyla ilgili Isparta Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi ekibi yaptığı açıklamada; “89 yaşındaki hastamız karın ağrısı, karında şişlik olması nedeniyle hastanemize başvurdu. Hastanemiz Jinekolojik Onkoloji Uzmanımız Dr.Serhan Can İŞCAN, hastamıza yapılan muayene ve tetkiklerinde 35cm boyutunda kitle saptandı. Hastamızı servise yatırarak ameliyat hazırlıklarına başladık. Yaşından dolayı ameliyatı yüksek riskliydi. Hastamızın ameliyatındaki, ameliyat sonrasındaki risklerini azaltabilecek tedavilerimizi uygulayarak hastamızı ameliyata hazırladık ve bu süreçlerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadan hastamız sağlığına kavuştu. 

Biz Isparta Şehir Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi ekibi olarak 3 ameliyathane hemşiresi, 15 servis hemşiresi, 1 poliklinik hemşiresi, 2 sekreterimiz ile birlikte Isparta’daki hastalarımızın dışında Afyon, Burdur, Denizli, sıklıkla Beyşehir, Akşehir ilçelerinden olmak üzere Konya illerinden gelen bu bölgedeki birçok hastamıza hizmet veriyoruz. 2017 yılından bu yana jinekolojik onkoloji hastalarının özel tedavileri, takipleri ile ilgilenen bölümümüzde bu konu hakkında eğitimini almış ekibin devamlılığının sağlanması, bu özel ameliyatların gerçekleşebilmesi için gerekli birçok ekipmanın temininin titizlikle yürütülmesi için her zaman bizlere destek olan Sayın Başhekim Mehmet Zafer Dirik’e de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz.
Bizde Isparta Şehir Hastanesi olarak hastamıza  sevdikleriyle beraber sağlıklı günler dileriz.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap