BERAT GECESİ MÜSLÜMANLARIN ÖNÜNDE AÇILMIŞ BİR FIRSAT KAPISIDIR

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,BERAT GECESİ MÜSLÜMANLARIN ÖNÜNDE AÇILMIŞ BİR FIRSAT KAPISIDIR
Haberin Tarihi: 24.2.2024 09:54:54 - Okunma Sayısı:300 defa okundu.

Diyanet Sen Şube Başkanı Mevlüt TOSUN'un Beraat Kandili Mesajı

BERAT GECESİ MÜSLÜMANLARIN ÖNÜNDE AÇILMIŞ BİR FIRSAT KAPISIDIR

Bu gece rahmet ve bereket mevsimi üç ayların içerisinde yer alan Berat kandilini idrak edeceğiz. Berat gecesi af, arınma ve kurtuluş gecesidir.

Rahmet Elçisi Sevgili Peygamberimiz (sav), bu gecede Cenab-ı Allah’ın kendisinden bağışlanma dileyenleri affedeceğini, içtenlikle yapılan duaları kabul edeceğini müjdelemiştir.

Bu itibarla Berat gecesi, bilerek veya bilmeyerek işlenen hata ve günahlardan tövbe ederek, günahların kalplerde bıraktığı kirlilikten arınma, sıkılan ve bunalan ruhların Yüce Rabbimizin rahmetine ve mağfiretine ulaşması adına Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır.

Rabbimizin rahmetinin sağnak sağnak yağdığı bu mübarek gecede kalbimizden kin, nefret, haset, öfke ve düşmanlık duygularını atarak  af yolunu tutalım.  Kendimiz için istediğimiz güzellikleri başkaları için de isteyelim ki  Cenab-ı Hakk bizleri de bu güzelliklere mazhar etsin. Mazlum ve mağdurların, zorda ve darda kalmışların imdadına yetişmeye çalışalım ki  Allah Teâla da bizlere yardım etsin. Dua, niyaz ve yakarışlarımıza sadece nefsimizi değil, eşimiz, çocuklarımız, ailemiz, ana-babamız, geçmişlerimiz, akrabalarımız, komşularımız, bütün kardeşlerimiz ve tüm insanlığı katalım ki herkes selamete ersin. Özellikle Filistin’de, Doğu Türkistan’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm altında olan tüm Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşu için yüce Rabbimize dua edelim. Tüm yaratılanlara sevgi, şefkat ve merhametle bakıp öylece muamele edelim ki rahmet ve merhametin asıl kaynağı Yüce Rabbimizin  Rahmetine merhametine mazhar olabilelim.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve tüm İslâm âleminin mübarek Berat Kandillerini tebrik ediyoruz. Berat Kandili vesilesiyle beratımızın önünde duran her türlü engeli bertaraf ederek birbirimizin beratına yardımcı olmayı, dünyanın neresinde olursa olsun akan  kan ve göz yaşının bir an önce dinmesini,  Ramazan-ı şerife barış, huzur ve güven içinde kavuşmayı Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyoruz.

 

                                                                                                          Mevlüt TOSUN

                                                                                                          Diyanet Sen

                                                                                                          Isparta Şube Başkanı

 

 

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap