GÜL FESTİVALİ ALTAY KONSERİYLE SONA ERDİ

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,GÜL FESTİVALİ ALTAY KONSERİYLE SONA ERDİ
Haberin Tarihi: 3.6.2024 09:33:58 - Okunma Sayısı:370 defa okundu.

Uluslararası Isparta Gül Festivali 3 gün boyunca dolu dolu yaşandı. Festivalin son gününde sabah bölümünde gül hasadı yapılırken, festivalin kapanışı Altay konseriyle oldu.

GÜL FESTİVALİ ALTAY KONSERİYLE SONA ERDİ

Uluslararası Isparta Gül Festivali 3 gün boyunca dolu dolu yaşandı. Festivalin son gününde sabah bölümünde gül hasadı yapılırken, festivalin kapanışı Altay konseriyle oldu. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Isparta’mız dünyada gül adıyla anılan tek şehir. Hem maddi hem manevi, ekonomik, kültürel ve turizm anlamında değerli bir ürünümüz. Gülün sayesinde bugüne kadar çok güzel anılar yaşadık” dedi.

Uluslararası Isparta Gül Festivali 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Müftüzade Gülcü İsmail Efendi’nin kabir ziyaretiyle başlayan ilk gün etkinlikleri büyük kortej yürüyüşüyle devam etti. Festival kapsamında çocuk etkinlikleri, yerel gurupların performansları, yurt içi ve yurt dışından gelen ekiplerin halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi. Yine festival kapsamında Gül Koşusu ve gül bahçelerinde gül hasadı yapıldı. Festivalin ilk iki gününün akşamında ise Sanatçılar Zara, İkilem, Başkal konser verirken, festivalin son gün akşamındaki kapanışı ise Sanatçı Altay ile yapıldı.

Isparta Meydan AVM’de binlerce kişiye konser veren Altay, enerjisiyle alanı dolduran kalabalığı coşturdu. Konserin bitiminde alana gelen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen tarafından Altay’a gül tablosu ve gül ürünleri hediye edildi. Festivalin kapanışında konuşan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 3 gün boyunca dolu dolu festival coşkusunun yaşandığını söyledi. Altay’ın da mükemmel bir sahne performansı olduğunu dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Isparta’mızın çok değerli marka ürünü olan gül adına yaptığımız festivalimizi tamamladık. Isparta’mız dünyada gül adıyla anılan tek şehir. Dünya gülyağı ihtiyacını karşılayan iliz. Bu bizim için çok değerli ve önemli. Hem maddi hem manevi, ekonomik, kültürel ve turizm anlamında değerli bir ürünümüz. Gülün sayesinde bugüne kadar çok güzel anılar yaşadık. Altay kardeşimizde bu güzel günümüzde bizi yalnız bırakmadı, bugünkü konseriyle programımızı taçlandırdı. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Sanatçı Altay da Başkan Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen’le bir ağabey, bir abla kardeşliği olduğunu ifade ederek, “Kendilerini bir ağabey, bir abla gibi seviyorum. Kalpleri o kadar temiz ki, insanlara o kadar çok faydalı oluyorlar ki bunu ben biliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Başdeğirmen çifti Sanatçı Altay’a gül tablosu, çiçek ve gül ürünleri hediye etti.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap