ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu toplandı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu toplandı
Haberin Tarihi: 17.12.2015 08:52:00 - Okunma Sayısı:661 defa okundu.

Başkanlığını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yaptığı ICC Türkiye Milli Komitesi toplantısına Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Üyesi Şükrü Başdeğirmen katıldı.

ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu toplandı

 

            Başkanlığını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı  ICC Türkiye Milli Komitesi toplantısına Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Üyesi Şükrü Başdeğirmen katıldı.

            Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında toplandı. Dünyada ticaretin kurallarının ICC gibi uluslararası mekanizmalarda belirlendiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, uluslararası kuralları bir tek Türkiye olarak değiştirme imkanı olmadığını o nedenle de uluslararası organizasyonlarda lobi yapabilmenin büyük önem taşıdığını vurguladı.

            Hisarcıklıoğlu dünyada güçlü olabilmenin yolunun güçlü bir ekonomiye sahip olmaktan geçtiğini belirtirken, futbol ve siyasetten ziyade gündemin ekonomi olması gerektiğini söyledi.

            Prof. Dr. Hakan Karan’ın ICC Gümrük ve Ticaretin Kolaylaştırılması Komisyonu çalışmalarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdiği toplantıda, İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı da Merkez’in faaliyetleri ve tahkime ilişkin konularda bilgi verdi. Akıncı; hızlı, uzmanlaşmış ve ucuz yargılama sağlayabilmeyi esas aldıklarını ifade etti. Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin sunumların yapıldığı ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu toplantısı gündemdeki maddelerin görüşülmesiyle son buldu.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap