EGİAD Başkanı Osman Gök: "Eğirdir-Antalya bağlantı yolunun yapılması lazım..."

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,EGİAD Başkanı Osman Gök: "Eğirdir-Antalya bağlantı yolunun yapılması lazım..."
Haberin Tarihi: 21.12.2015 09:14:00 - Okunma Sayısı:1147 defa okundu.

EGİAD Başkanı Osman Gök, Konya-Akseki-Manavgat ve Konya-Akşehir- Afyon yollarının kestirme olması nedeniyle tur firmaları tarafından tercih edildiğini belirterek, "Eğer bu firmaları Eğirdir'e çekmek istiyorsak, 60 kilometrelik Eğirdir-Antalya bağlantı yolunun yapılması lazım" dedi.

EGİAD Başkanı Osman Gök:

“Eğirdir-Antalya bağlantı yolunun yapılması lazım…”

 

            EGİAD Başkanı Osman Gök, Konya-Akseki-Manavgat ve Konya-Akşehir- Afyon yollarının kestirme olması nedeniyle tur firmaları tarafından tercih edildiğini belirterek, “Eğer bu firmaları Eğirdir’e çekmek istiyorsak, 60 kilometrelik Eğirdir-Antalya bağlantı yolunun yapılması lazım” dedi.

            Eğirdir Genç İşadamları Derneği Başkanı (EGİAD) Osman Gök, Eğirdir’in artık Antalya’nın turizm potansiyelinden pay alması için harekete geçmesi gerektiğini vurguladı. Eğirdir’de bahane döneminin kapanması ve çözüm kanallarının açılması gerektiğini ifaden eden Gök, şunları söyledi: “Düşünün turist gelse, sunacağın hizmet çok az alternatifin yok. Hadi ilk gün hizmet verdin diyelim, izleyen gün ne yapacaksın? Eğirdir, Antalya’nın turizm gücünden faydalanabilir diyoruz. Ama bu şimdiye değin hep söylemde kaldı. Artık eylem zamanı… Harekete geçmeliyiz. Bunun için de Eğirdir’de turizmin 12 aya yayılması için turizm ve tanıtım amaçlı etkinliklerin çeşitlendirilerek arttırılmasını hedefliyoruz.”

            Öte yandan Konya-Akseki-Manavgat ve Konya-Akşehir- Afyon yollarının kestirme olması nedeniyle tur firmaları tarafından tercih edildiğinin altını çizen Gök, “Eğer bu firmaları Eğirdir’e çekmek istiyorsak 60 kilometrelik Eğirdir-Antalya bağlantı yolunun yapılması lazım. 2000’li yıllardaki deniz-kum-güneş turizmi eski cazibesini kaybetmeye başladı, artık son dönemlerde insanlar doğa, tarih ve inanç turizmini tercih etmeye başladılar. Bizde Eğirdir’i bu yönde cazibe merkezi haline getirmemiz lazım. İşte Eğirdir Genç İşadamları Derneği’nin 25 üyesi bunun için var” şeklinde konuştu.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap