Genç Yetenek Kaan Baysal '2019 Mozart Solist Ödülü'nü Kazandı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Genç Yetenek Kaan Baysal '2019 Mozart Solist Ödülü'nü Kazandı
Haberin Tarihi: 14.11.2019 10:36:32 - Okunma Sayısı:57065 defa okundu.

Eğirdir'li hemşehrimiz Dr. Hakan Baysal ile Begümhan Baysal'ın oğlu Kaan Baysal '2019 Mozart Solist Ödülü'nü Kazandı

GENÇ YETENEK KAAN BAYSAL '2019 MOZART SOLİST ÖDÜLÜ'NÜ KAZANDI

Türkiye'nin klasik müzik alanında genç yeteneklerinden Kaan Baysal, Almanya Mannheim Sarayı'nda gerçekleştirilen Mozart Gala Konseri’nde '2019 Mozart Solist Ödülü'ne layık görüldü.

Türkiye'nin klasik müzik alanında genç yeteneklerinden, Allianz Türkiye Marka Elçisi Kaan Baysal, Almanya Mannheim Sarayı'nda gerçekleştirilen Mozart Gala Konseri'nde '2019 Mozart Solist Ödülü'ne layık görüldü. Mayıs ayında yapılan yarışmayı kazanmasıyla tek piyanist olarak Mozart Gala Konseri'nde çalmaya hak kazanan Kaan Baysal konserde, Şef Prof. Cosima Sophia Osthoff yönetimindeki Kurpflzisches Kammerorchester eşliğinde Mozart'ın 12 no'lu konçertosunu seslendirdi.

10 solistin yer aldığı gala konserinin sonunda her yıl geleneksel olarak verilen Mozart Solist Ödülü, Mozart-Gesellschaft Kurpfalz, Kurpflzisches Kammerorchester üyeleri ve Şef Prof. Cosima Sophia Osthoff'dan oluşan jüri tarafından Kaan Baysal'a takdim edildi. Baysal böylelikle bin euro para ödülünün yanı sıra Mozart-Gesellschaft Kurpfalz tarafından önümüzdeki sezonda gerçekleştirilecek bir konserde yer alma hakkına sahip oldu.

Yapılan bilgilendirmede; Allianz Türkiye 2015 yılından bu yana Kaan Baysal'ın müzik eğitimine destek veriyor. 2003 doğumlu olan ve 5 yaşından bu yana piyano çalan Kaan Baysal, müzik eğitimine Mannheim Musikhochschule'de devam ediyor. Baysal'ın öğretmenliğini Prof. Wolfram Schmitt-Leonardy üstleniyor.

Eğirdir'li hemşehrimiz Dr. Hakan Baysal ile Begümhan Baysal'ın oğlu Kaan Baysal'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bu Haberi Paylaş  • Rumuz
    (Rumuz)
    17.11.2019 14:55:35
    Tebrik ederim.
Yorum Yap