81 İlden 81 Öğretmen Konya´Da Buluştu

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,81 İlden 81 Öğretmen Konya´Da Buluştu
Haberin Tarihi: 27.12.2019 10:39:17 - Okunma Sayısı:5533 defa okundu.

Eğirdir’den Güllü Duman Yegen Katıldı

81 İlden 81 Öğretmen Konya´Da Buluştu

Eğirdir’den Güllü Duman Yegen Katıldı

 

Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde 2018/9 sayılı Öğretmenler Günü Genelgesi doğrultusunda mesleki başarılarıyla farkındalık oluşturan 81 ilden 81 öğretmen, Hz. Mevlana´nın 746. vuslat yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen Şeb-i Arus Töreninde Konya'da buluştu.

 12 Aralık 2019 Perşembe günü düzenlenen etkinliğe ilimizi temsilen,  Mustafa Çetinkaya İlkokulu Sınıf Öğretmeni Güllü DUMAN YEGEN katıldı.

 Programın açılışında Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yetiştirme ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz katılımcı öğretmenlere, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı'nın selamlarını iletti. Muhittin Yılmaz konuşmasına, öğretmenlerin illerine döndüklerinde il yöneticilerine faaliyet hakkında bilgi vermelerini dile getirdi.
 Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ise Bakanlığın bu etkinlikle, illerinde yaptıkları çalışmalarla ön plana çıkan öğretmenleri bir araya getirdiğini söyleyerek, Hz. Mevlana’nın Mesnevi’sinin ilk 18 beyitine atıfta bulunarak “insan”ın değerli ve sorumluluklarının yüksek bir varlık olduğunu söyledi.  Konya’daki eğitim faaliyetleri hakkında da kısa bilgiler veren Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük: “Mevlana’nın “gel” çağrısına kulak veren ve ülkemizin tüm illerinden gönüller şehri Konya’ya gelen öğretmenlere hoş geldiniz diyorum. Bütün çabamız çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almalarını sağlamaktır” dedi. 


Konuşmaların ardından programa katılan öğretmenlere protokol mensupları tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

81 ilden gelen 81 öğretmene, gün boyunca rehberler tarafından Konya'nın tarihi ve kültürel mekânları gezdirildi ve saat 20.00'de Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleşen Ahmet Özhan Tasavvuf Müziği Konseri ve Şeb-i Arus Sema Töreni ile etkinlikler tamamlandı.

Bu Haberi Paylaş



Yorum Yap