19:33:56 Davraz Turizm Merkezi’nde Kış Şenlikleri Düzenlendi 19:27:36 MHP Eğirdir İlçe Teşkilatı'ndan Musluktan Su Yerine Çamur Akması Sorunu Hakkında Çözüm Önerileri 11:08:37 YAŞAR YILMAZ VEFAT ETTİ 10:49:12 BAKA 2022 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Davraz’da Yapıldı 10:40:15 TÜRSAB İzmir Bölgesinden Eğirdir Çıkarması 10:21:34 Burdur Belediye Başkanlığı 6 Adet Taşınmazı (Dükkan Ve Büfe) Kiraya Verecek 10:15:46 Şarkikaraağaç (Sulh Hukuk Mah.) Satış Memurluğu Isparta Şarkikaraağaç'da 3 Katlı Bina Mahkemeden Satılıktır 09:59:45 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü İcradan Satılık 3.300 Adet Gözlük Camı 20:37:07 Eğirdir'de Futsal Heyecanı Sona Erdi 17:19:22 Gruplar Halinde Dolaşan Başıboş Köpekler Mahalleliyi Tedirgin Ediyor 16:32:21 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ (2. Bölüm) 16:19:17 Başkan Başdeğirmen’den, Öğrencilere Yarı Yıl Hediyesi 15:02:26 AHMET ARMUTOĞLU’NDAN KARNE MESAJI 14:46:11 “EĞİRDİR’E DAİR” KİTABIN KRİTİĞİ 14:43:33 Keçiborlu İcra Dairesi Müdürlüğü Keçiborlu'da 4.150 M² Tarla İcradan Satılık (Çoklu Satış) 14:43:25 Usta Sanatçı Müfit Can Saçıntı, Yeni Oyunu "İtiraz Ediyorum" İle Isparta'ya Geliyor! 14:36:44 Isparta İcra Dairesi Müdürlüğü 14:29:45 Eğirdir İcra Dairesi Müdürlüğünce Eğirdir'de 144 M² "İki Katlı Ahşap Yapı" İcradan Satılık 12:42:56 Milletvekili Cesur'dan Akın'a kutlama mesajı 12:40:13 EĞİRDİR’DE OKULLARDA KARNE SEVİNCİ YAŞANDI

Güllü Duman Yegen 'Yılın Öğretmeni' Olarak Isparta'yı Temsil Etti

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Güllü Duman Yegen 'Yılın Öğretmeni' Olarak Isparta'yı Temsil Etti
Haberin Tarihi: 1.12.2021 11:04:26 - Okunma Sayısı:374 defa okundu.

81 ilden 81  yılın öğretmeni, Ankara 'da buluştu. MEB Öğretmenler Günü etkinliklerine Isparta'yı temsilen seçilen, Eğirdir Mustafa Çetinkaya İlkokulu Sınıf Öğretmeni Güllü DUMAN YEGEN yılın öğretmeni olarak katıldı.

Güllü Duman Yegen 'Yılın Öğretmeni' Olarak Isparta'yı Temsil Etti

Milli Eğitim Bakanlığı  koordinesinde  2021 /15  sayılı Öğretmenler Günü Genelgesi doğrultusunda  seçilen, mesleki başarılarıyla farkındalık oluşturan 81 ilden 81  yılın öğretmeni, Ankara 'da buluştu. MEB Öğretmenler Günü etkinliklerine Isparta'yı temsilen seçilen, Eğirdir Mustafa Çetinkaya İlkokulu Sınıf Öğretmeni Güllü DUMAN YEGEN yılın öğretmeni olarak katıldı.

Eğirdir Mustafa Çetinkaya İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Güllü DUMAN YEGEN , 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özel ev sahipliğinde gerçekleştirilen törenlerde,  81İlin yılın öğretmeni arasında Isparta ’yı  temsil etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Değerlendirme Komisyonu tarafından mesleki çalışmalarıyla farkındalık yaratan, çevresiyle iyi ilişkiler geliştirerek toplum tarafından takdir edilen, gerçekleştirdiği faaliyetler ile hem mesleki hem de öğrencilerinin gelişimine katkı sunan, görev aldığı projelerle ve komisyon görevleriyle hem yerelde hem de ulusal çapta eğitime katkı sunduğu belgelenen öğretmenler başarılarından dolayı tebrik edildiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki 81 ilden gelen öğretmenlerle buluştu. 

 Program , Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve 81 ilden gelen yılın öğretmenlerini  kabul etmesiyle devam etti.  

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerle buluşmasında yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir yanındaki meslektaşlarını temsilen Öğretmenler Günü etkinliklerine katılan öğretmenlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

81 ilden  gelen  yılın öğretmenleri  gezi programı kapsamında  Gazi  Meclisi, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi, Hamamönü ve Altınköy Açık Hava Müzelerini gezdiler. Ayrıca Devlet Opera ve Bale sanatçılarının düzenlediği özel  konsere ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen sanatçı Aylin Şengün Taşçı'nın  konserlerine katıldılar.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü 81 ilden gelen öğretmenlerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de  ziyaret ettiler. "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla gerçekleşen ve Aslanlı Yol'da yürüyüşle başlayan ziyaret, Bakan  Mahmut ÖZER'in; üzerinde ay yıldız bulunan çelengi sunmasının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Bakan Mahmut ÖZER'in, Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalamasıyla Anıtkabir'deki ziyaret programı sona erdi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yılın öğretmenlerine ödüllerini sunması ile öğretmenler günü kutlama programı sona erdi.

GÜLLÜ DUMAN YEGEN, KİMDİR?

1982 yılında Sivas, Gemerek ilçesinde doğdu.  İlk, orta ve lise öğrenimini Bolu’da tamamladı.2003 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.2019 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Sınıf Eğitimi bölümünde yüksek lisans yaptı. Çağdaş Drama Derneği eğitimleri kapsamında Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini tamamladı. Çocuk ve yetişkin eğitimlerinde Drama Lideri olarak görev almaktadır. EYUDER yayınları kapsamında, Drama alanında yazılan “Drama”  adlı ortak yazarlı kitapta yazar olarak görev aldı. ÖRAV vakfında Kısmı Zamanlı Eğitmen olarak görev yapmaktadır. TÜBİTAK 4004-4005-4007 projelerinde Eğitmen, Atölye Lideri ve Uzman olarak görev almaktadır. Ayrıca Meb E-Twinning projelerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleğinde 18. Yılını çalışan  ve halen Mustafa Çetinkaya İlkokulunda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapan Bilim Uzmanı Güllü DUMAN YEGEN, gelişimi ve değişimi uzun bir yol, kendisini de bir öğrenme yolcusu olarak tanımlarken, özel ilgi alanı olan , Kültürel Miras, Halk Oyunları ve Tiyatro  alanında  da çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap