ÖZBEKİSTAN-TÜRKİYE EĞİTİM FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,ÖZBEKİSTAN-TÜRKİYE EĞİTİM FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Haberin Tarihi: 21.11.2023 10:50:40 - Okunma Sayısı:713 defa okundu.

13-14 Kasım 2023 tarihlerinde Özbekistan’ın Semerkant şehrinde düzenlenen II. Özbekistan-Türkiye Eğitim Forumu’nda Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi de yer aldı.

ÖZBEKİSTAN-TÜRKİYE EĞİTİM FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

     13-14 Kasım 2023 tarihlerinde Özbekistan’ın Semerkant şehrinde düzenlenen II. Özbekistan-Türkiye Eğitim Forumu’nda Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi de yer aldı. Programa YÖK Başkanı Prof.Dr. Erol Özvar, Türkiye’nin Özbekistan Büyükelçisi Olgan Bekar ve Özbekistan Bilim, Eğitim ve İnovasyon Bakanı Prof.Dr. Adil Abdurrahmanov, Rektör Prof.Dr.Yılmaz Çatal ve Ulusal ve Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörü Doç.Dr.Nevzat Gürlevik katıldı. Forumda ülkemizden İstanbul Teknik, Hacettepe, Marmara, Gebze Teknik, Ege, Siirt, Uşak, Trabzon, Kayseri, Bartın, Ondokuz Mayıs, Mehmet Akif Ersoy, Yalova Üniversitelerinin Rektörleri yer alırken, Özbekistan tarafından 65 Üniversite Rektörü aktif katılım sağladı.

     Program kapsamında eğitim ve araştırma da iş birliği imkânları ele alındı. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile Özbekistan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında yükseköğretim alanındaki ikili iş birliğinin geliştirilmesine dair "Uygulama Mutabakat Zaptı" ve üniversiteler arası ikili iş birliği anlaşmaları imzalandı.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap