Eğirdir Kaymakamlığı ve Yeşilay Cemiyetinin Ortaklaşa Gerçekleştirdiği “Benim Kulübüm Yeşilay” Projesi Başladı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Eğirdir Kaymakamlığı ve Yeşilay Cemiyetinin Ortaklaşa Gerçekleştirdiği “Benim Kulübüm Yeşilay” Projesi Başladı
Haberin Tarihi: 8.3.2019 16:51:22 - Okunma Sayısı:1649 defa okundu.

Benim Kulübüm Yeşilay projesi kapsamında Isparta’dan gelen 40 kişilik Yeşilay ekibi, ilkokul 4. Sınıf öğrencilerini Yeşilay Gönüllüsü yaparak zararlı alışkanlıklara karşı adeta bir savaşçı haline getirmek için eğitimlere başladı.

Eğirdir Kaymakamlığı ve Yeşilay Cemiyetinin Ortaklaşa Gerçekleştirdiği “Benim Kulübüm Yeşilay” Projesi Başladı

 

Geçtiğimiz aylarda Eğirdir Kaymakamlığı ve Yeşilay Cemiyeti Isparta Şubesi arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen Benim Kulübüm Yeşilay projesi kapsamında Isparta’dan gelen 40 kişilik Yeşilay ekibi, ilkokul 4. Sınıf öğrencilerini Yeşilay Gönüllüsü yaparak zararlı alışkanlıklara karşı adeta bir savaşçı haline getirmek için eğitimlere başladı.

Proje kapsamında öğrencilerimize hediye kutusu dağıtılırken, çeşitli aktivitelerle çocuklarımızın erken yaşta zararlı alışkanlıklara karşı eğitilmesi ve başta aileleri olmak üzere çevresinde bu tip zararlı alışkanlıklara sahip kişilerin de çocuklarımız tarafından  bilinçlendirilmeleri hedefleniyor.

Projenin ilk gününde Muazzez ve Yaşar Şapçı İlkokuluna giderek Yeşilay Gönüllüleri ve öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Abdullah AKDAŞ, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada; öğrencilerimizin aileleri arasında başta sigara olmak üzere zararlı alışkanlıklara sahip anne babalar varsa, ilk görevlerinin onları bu bağımlılıktan kurtulmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Yeşilay Gönüllüsü olarak öğrencilerimize güvendiğini söyleyen Kaymakam AKDAŞ; evde, sokakta özellikle sigara kullanan insanlara karşı öğrencilerimizi görevlendirdiğini belirterek; “birisi size kim oluyorsun da bana karışıyorsun derse, mücadelenize engel olmaya çalışırsa, gelip bana söylüyorsunuz. Bu konuda size tam yetki veriyorum” diye konuştu.

Bir yıl sürecek proje kapsamında öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklar konusunda erken yaşta eğitilerek sigara, alkol, uyuşturucu gibi zararlı maddeler ve teknolojik unsurların(sosyal medya, oyun) yanlış ve fazla kullanımının önüne geçilmesi hedefleniyor. Çocuklarımız Yeşilay Gönüllüleri aracılığıyla çeşitli fiziksel aktivitelerinin yanı sıra alacakları eğitimlerle sağlıklı bir yaşamı benimsemeleri sağlanacak.

Etkinlik ziyaretini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ARMUTOĞLU ile birlikte yapan Kaymakam Abdullah AKDAŞ, Yeşilay Cemiyeti Isparta Şube Başkanı Muhammed Salih UYAR ve ekibine teşekkür ederek projenin takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap