Öğretmenler 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Hazır…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Öğretmenler 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılına Hazır…
Haberin Tarihi: 3.9.2019 15:22:13 - Okunma Sayısı:1837 defa okundu.

Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu "2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesleki Çalışmalar Dönemi"nin ilk gününde öğretmenlerle bir araya geldi.

ÖĞRETMENLER 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR…

Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu "2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesleki Çalışmalar Dönemi"nin ilk gününde öğretmenlerle bir araya geldi.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılının açılmasına az bir süre kala Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonlarıyla bugün saat 09.00’da Kervansaray Düğün ve Toplantı salonunda “Moral –Motivasyon” toplantısı düzenlendi.

Eğirdir Merkez, köy ve kasabalarında görev yapan yaklaşık 450 öğretmenin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, "Elbirliği ile ilçemizi her anlamda en iyi noktaya taşımak biz öğretmenlerin elindedir." dedi.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olması dilekleriyle konuşmasına başlayan Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, şunları söyledi: "Her yıl eğitimi iyileştirecek yüzlerce girişimde bulunulmaktadır. Asıl üzerinde durulması gereken konu, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi öğretmenin mükemmel özelliklerle donatılmasıdır. Çünkü öğretmen, eğitimin can suyudur. Yeni Bakanımızla beraber öğretmen gelişimi ile ilgili önemli adımlar atılmaktadır. Eğitimimizin geleceği adına bu adımlar bize umut vermektedir.

Atatürk'ün dediği gibi; "Yerinde duran geriye gidiyor demektir." Bizler hep kendimizi geliştirme gayretinde olmalıyız. Sizlerden ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için özveri istiyoruz. Kendi evlatlarımız için gösterdiğimiz fedakarlığı, bize emanet edilen öğrencilerimiz için de göstermeliyiz.

İnsan doğası gereği farklı ve çeşitlidir. Bizler bu gerçeği yok sayarak organik özellikteki insandan mekanik sonuçlar beklememeliyiz. Her öğrenciyi bireysel farklılıklarını gözeterek değerlendirmeli ve yönlendirmeliyiz.

Amerika'daki Ölü Vadi'de ölü toprakların yeterli miktarda yağan yağmur sonrası açan çiçeklerle bir cennete dönüşmesi, bataklıklar ülkesi Finlandiya'nın kısa sürede topyekün bir mücadeleyle beyaz zambaklar ülkesine dönüşmesi bize umudun ve harekete geçmenin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bu noktada öğrencilerin merak duygusunun ateşlenmesi çok önemlidir.

Öğretmenin bir görevi de öğrencinin hayal dünyasını genişletmek olmalıdır.

Sevgili öğretmenlerim;

Öğrencilerinizle aranızdaki ilişkiyi besleyin, onlara değer verin. Onların yol göstericileri olun. Öğrencilerinize başarı hissini tattırın. Eğitimde ölçme tabii ki gereklidir. Çünkü ölçemediğimiz şeyi iyileştiremeyiz. Ancak asıl amacımız değerlendirme değil, geliştirme olmalıdır.

Öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını geliştirmek için onlara rol model olmalı, okullarımızda okuma ortamı oluşturmalıyız. Böylece PISA gibi ölçme araçlarında, ana dilinde okuma-anlama kriterlerinde üst sıralara çıkabiliriz.

Kapımız farklı fikir ve projelerle bize gelen öğretmen arkadaşlarımıza her zaman açık. Çocuklar bizim çocuklarımız, başarı ülkemizin başarısıdır. Gücünüz tahmininizin çok ötesindedir. Elbirliği ile ilçemizi her anlamda en iyi noktaya taşımak biz öğretmenlerin elindedir. Güzel ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileğiyle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. "

Emel TURAN KARTAL - AKIN

Bu Haberi PaylaşYorum Yap