Tural: "Esnafımız SGK hizmetlerinden memnun."

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Tural: "Esnafımız SGK hizmetlerinden memnun."
Haberin Tarihi: 16.5.2019 13:50:51 - Okunma Sayısı:448 defa okundu.

EKKK Altıncı Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Isparta’da esnafın SGK’nın hizmetlerinden memnun olduğunu söyledi  

Tural: "Esnafımız SGK hizmetlerinden memnun."
EKKK Altıncı Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, esnaf odalarının başkanlarıyla birlikte Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında SKG Isparta İl Müdürü Hüseyin Karagöz’ü ziyaret etti. Başkan Tural, Isparta’da esnafın SGK’nın hizmetlerinden memnun olduğunu söyledi  
Tüm SGK çalışanlarının ve vatandaşların Sosyal Güvenlik haftasını kutlayan EKKK Altıncı Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, “Isparta’da esnaf kesimi SGK ile iletişim düzeyi yüksek seviyede çalışma yürütüyor. Kurum çalışmalarından memnunuz. Tabi ki esnafımızın sosyal güvenlik konusunda çözüm bekleyen sorunları var. Özellikle prim ödemelerinde Bağ-Kur’lu esnafımız 9 bin iş günü pirim ödemek zorundayken, işçiler için sigorta pirimi ödeme günü 7 bin 200. Tabi bu konuda esnafımızın lehine olabilecek bir  düzenleme bekliyoruz.   Bağ-Kur pirim ödemeleri yüksek. Ödeme oranlarının düşürülmesi konusunda da çözüm bekliyoruz. Kurumunuzla ilgili hizmetlerde bize bir şikayet ulaşmıyor.  Çalışmalarınızı takdir ediyoruz. Sosyal Güvenlik haftanızı tebrik ediyorum” dedi. 
"İnsanımıza Düzenlemeleri Anlatıyoruz "
SGK İl Müdürü Hüseyin Karagöz de,  ziyaretlerinden ötürü Başkan Ahmet Tural ve esnaf odası başkanlarına teşekkür etti. 5502 sayılı kanun düzenlemesinin ardından 16 Mayıs tarihi itibariyle sosyal güvenlik haftasının kutlanmaya başladığını anımsatan Karagöz, “Gayemiz vatandaşlarımızı sosyal güvenlik konularında bilgilendirmek.  Sosyal güvenliği gündeme tutmak. Bize bağlı sivil toplumu kuruluşlarını ziyaret ederek kurumumuz çalışmaları hakkında istişare yapıyoruz, ilişkilerimizi sıcak tutuyoruz.  Üç kurumun birleşmesiyle yeni bir kurum oluştu. İnsanımıza yeni haklar verildi kolaylıklar sağlandı. Bunları anlatmamız gerekiyor. Bir çok insanımız ciddi hakları olduğu halde nasıl kullanacağını bilmiyor. Bu vesileyle bu hafta kapsamında bunları anlatmak adına bize fırsat veriyor” diye konuştu. 
Ziyaret iyi dilek temennileriyle son buldu

Bu Haberi PaylaşYorum Yap