“Türkçe Konuşan Girişimciler” Isparta'da...

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,“Türkçe Konuşan Girişimciler” Isparta'da...
Haberin Tarihi: 25.11.2019 13:32:52 - Okunma Sayısı:700 defa okundu.

“Türkçe Konuşan Girişimciler” Programı kapsamında ülkemizi ziyaret eden 20 ülkeden 50 iş adamı Isparta Ticaret Borsası (ITB)'nın misafiri oldu.

“TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER” ISPARTA'DA...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Dışişleri Bakanlığı’nın işbirliğinde bu yıl 22’incisi düzenlenen “Türkçe Konuşan Girişimciler” Programı kapsamında ülkemizi ziyaret eden 20 ülkeden 50 iş adamı Isparta Ticaret Borsası (ITB)'nın misafiri oldu.

Komşu ülkelerde,  Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu ve Orta Asya'da yaşayan ve Türkçe konuşan girişimciler Borsamızın ev sahipliğinde üyelerimizle bir araya geldi. Heyet, ITB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Adar ve Meclis Başkanı Mehmet Ali Doğan tarafından karşılandı.

20 dost ve kardeş ülkeden Türkçe konuşan 50 girişimciyi ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Başkan Ahmet Adar konuşmalarında şu sözlere yer verdi:

“ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen “22. Türkçe Konuşan Girişimciler programı kapsamında bir arada gelmekten ve sizleri Isparta’mızda ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayız. İlimizi kısaca anlatmak gerekirse, bahar mevsiminin gelmesiyle gül sezonu başlar.  Isparta’da üretilen gülden gül yağı çıkartılarak dünya pazarına satışı yapılır. Dünyada Gülyağının %65’i Isparta’da üretilmektedir. Gül’den sonra kayısı,kiraz,elma ve fidancılık bölgemizde çok gelişmiş durumdadır. Şu anda birçok dünya ülkesine fidan satmaktayız. Buraya gelen misafirlerimizin iştigal konularına baktığımız zaman İlimizde faaliyetini sürdüren birçok sektörde eşleştiği görülmektedir. İkili görüşmeye gelen üyelerimiz arasında gülyağı ve kozmetik ürünler, elma, fidan, kiraz, kuruyemiş ve tarım makineleri sektöründe birçok firma yetkilimiz bulunmakta. Yani Türk Dünyasıyla ticari faaliyet yapmanız için hiçbir engel yok. Tarımla Sanayileşen Isparta’mızla yapacağınız ticari faaliyetlerinizde başarılar dilerim. Ayrıca bu programı organize eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’na da teşekkür ederim. Bu ziyaretin ilimize ve  ülkelerimize faydalı olmasını diliyorum.”

Açılış konuşmasının ardından ITB üyeleri ile misafirler arasında ikili görüşmeler yapıldı. Görüşme sonrasında verilen plaket ve hediyelerin ardından program son buldu.      

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap