Yufkacılar Cumartesi Günü 10:00-17:00. Saatleri Arasında Çalışacak

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika, Yufkacılar Cumartesi Günü 10:00-17:00. Saatleri Arasında Çalışacak
Haberin Tarihi: 22.5.2020 10:48:06 - Okunma Sayısı:858 defa okundu.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 21.05.2020 Perşembe günü saat 13:00 'da Eğirdir Kaymakamı Adem ÇELİK başkanlığında toplandı.

 Yufkacılar Cumartesi Günü 10:00-17:00. Saatleri Arasında Çalışacak

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Arife günü Unlu Mamul Üreticileri Kapsamında ilçemizde faaliyet gösteren Yufkacıların 23.05.2020 Cumartesi günü 10:00-17:00. saatleri arasında faaliyet göstermelerine karar verildi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 21.05.2020 Perşembe günü saat 13:00 'da Eğirdir Kaymakamı Adem ÇELİK başkanlığında toplandı.

Tüm dünyada devam eden ve fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşarak enfekte olan insan sayısını hızla artıran Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak hayati önem taşımaktadır. 

Aksi halde virüsün yayılımı hızlanacak, vaka sayısı ve buna bağlı olarak tedavi gereksinimi duyacak kişi sayısı artacak, böylelikle vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetme riski yükselecek ve bu durumda toplum sağlığının ciddi şekilde bozulmasına sebep olacaktır.

Bu doğrultuda, Dünya sağlık örgütü tarafından “pandemi” ilan edilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından kaynaklanan olumsuzlukların önlenmesi amacıyla bugüne kadar birçok tedbir alınmıştır. 

Ülkemizdeki vaka artış hızı, Koronavirüs salgınının etkilerindeki azalma, iyileşen vaka sayısındaki artış, yoğun bakım ve entübe hasta sayısındaki azalma vb. yönde kaydedilen olumlu gelişmeler de dikkate alınarak anılan salgınla ilgili tedbirler yeniden değerlendirilmiştir.

Normalleşme süreci kapsamında,

Ramazan Bayramı olması sebebiyle Arife günü Unlu Mamul Üreticileri Kapsamında Yufkacıların 23.05.2020 Cumartesi günü 10:00-17:00. saatleri arasında faaliyet göstermelerine

Yukarıda alınan kararların ivedilikle planlanmasına/uygulanmasına ve tüm kolluk birimlerimiz ile ilgili kurum ve kuruluşlarımız tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine,

Alınan bu kararların bilgi için Kaymakamlık Makamına; gereği için Belediye Başkanlıkları ile ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmesine, halkımıza basın yoluyla duyurulmasına, uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap