Türk Süsleme Ve Geleneksel El Sanatları Sergisi Açıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Türk Süsleme Ve Geleneksel El Sanatları Sergisi Açıldı
Haberin Tarihi: 21.11.2019 09:27:17 - Okunma Sayısı:2512 defa okundu.

Tezhip, Minyatür, Ebru, Davul Derisinden Aksesuar Yapımı ve Keçe kurslarında el emeği göz nuruyla ortaya çıkarılan eserlerin yer aldığı serginin açılışı Vali Ömer Seymenoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Türk Süsleme Ve Geleneksel El Sanatları Sergisi Açıldı

Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatlarını tanıtmak ve yaşatmak, aslına uygun olarak öğretip, yeni ustalar yetiştirmek amacıyla İl Kültür Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda ortaya çıkarılan eserler açılan sergiyle sanatseverlerle buluşturuldu.

Devam eden; Tezhip, Minyatür, Ebru, Davul Derisinden Aksesuar Yapımı ve Keçe kurslarında el emeği göz nuruyla ortaya çıkarılan eserlerin yer aldığı serginin açılışı Vali Ömer Seymenoğlu tarafından gerçekleştirildi. Açılışa Isparta Belediye Başkan Vekili Mehmet Ören, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri usta öğreticiler, kursiyerler ve sanatseverler katıldı.

Açılışta, geleneksel Türk Süsleme ve El Sanatlarının Isparta’da geliştirilmesi adına serginin çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Seymenoğlu ,”Her fırsatta açılan sergilerde bulunmaya çalışıyorum, Türk Süsleme ve El Sanatlarının öğrenilerek gelecek nesillere aktarılması son derece önemli.  Sanatın her alanında yürütülen faaliyetleri destekleyerek sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Eserlerin ortaya çıkmasında emeği geçen tüm usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılışın ardından Vali Seymenoğlu sergide bulunan tüm eserleri tek tek inceleyerek usta öğretici ve kursiyerlerden eserleri hakkında bilgi aldı.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap